GeriGündem Yılbaşında magandanın vurduğu kız felç oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılbaşında magandanın vurduğu kız felç oldu

Yılbaşında magandanın vurduğu kız felç oldu
refid:3855012 ilişkili resim dosyası

Yeni yıla birkaç saniye kala Taksim Meydanı’nda, bir magandanın attığı serseri kurşunun hedefi olan 25 yaşındaki Yıldız Ertaş’ın sağ tarafı felç oldu. Yıldız’ın konuşup yürümesi artık bir mucizeye bağlı. Genç kızın hayatını karartan "maganda" ise 27 gündür yakalanamadı.

DİYARBAKIR’da anne babasıyla yaşayan Yıldız Ertaş, 15 Kasım’da tatil yapmak için 4 ağabeyi ve 2 ablasının yaşadığı İstanbul’a geldi.

Yılbaşı gecesi, ağabeyi Halis ile yengesi Melek Ertaş’a, "İlk defa yılbaşı gecesini İstanbul’da geçireceğim. Televizyonda seyrettiğim kadarıyla yılbaşı geceleri burada çok renkli geçiyor. Havai fişekler ve meydan kutlamalarını görmek istiyorum. Ne olur dışarı çıkalım" diye yalvardı. Yıldız’ı kıramadılar. Genç kız, ağabeyi, yengesi ve 3 yeğeniyle birlikte 31 Aralık akşamı bir İstanbul turu yaptı. Gördüğü herşey onu şaşırtıyordu. Yeni yıla 3 dakika kala Taksim Meydanı’na geldiler. Otomobilden hiç inmeyeceklerine dair birbirlerine söz vermişler, hatta montlarını bile almamışlardı.

Ama Yıldız havaifişekleri görünce dayanamadı. "5 dakika insem ne olur?" diye çıktı arabadan. Hıncahınç dolu meydanda yeni yıla doğru "Beş... dört... üç..." diye geri sayımın yapıldığı sırada Yıldız aniden yere yığıldı. Sadece insanların çığlıkları ve havai fişeklerin sesleri duyuluyordu. Bu yüzden hiç kimse Yıldız’ın başına isabet eden kurşunun çıktığı tabancanın sesini işitmedi. Bayıldı diye hastaneye götürdüler. Başına kurşun saplandığı ancak 1 saat sonra anlaşıldı.

Genç kız hemen tedaviye alındı, 2 ameliyat geçirdi. Ama Yıldız, artık başının sol tarafından girip sağ kulağının altına saplanan kurşunla yaşamak zorunda. Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları, 16 gün yoğun bakımda kalan Yıldız’ın konuşabilmesi ve yürüyebilmesine en çok yüzde 40 ihtimal veriyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle