Gündem Haberleri

  Yılbaşı süsü için ağaç kesene ceza

  A.A
  30.12.2009 - 10:52 | Son Güncelleme:

  Isparta Orman Bölge Müdürü Bilal Çalımlı, yılbaşı süsü yapmak amacıyla ağaç kesenler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

  Çalımlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, yılbaşı süsü için kaçak ağaç kesimine izin verilmeyeceğini belirtti. Kesenler hakkında yasal işlem yapacaklarını belirten Çalımlı, “Yılbaşı eğlencesi amacıyla tek bir ağaç kesenler hakkında dahi 'kaçak orman kesimi' muamelesiyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulacak” dedi.

  Kaçak ağaç kesilmemesi için sıkı bir denetim yaptıklarını belirten Çalımlı, bir ağacın insan yaşamı şeklinde büyüdüğünü kaydetti. Çalımlı, şunları söyledi:

  “Tüm işletmelerimiz orman bakım ve seyreltme sahalarımızda kesim yapıyor. Kesim yapılan ağaçların satışını da yapıyoruz. İsteyenler kesimini bizim yaptığımız ağaçları satın alabilirler. Bu aynı zamanda yasak kesim yapılmasının engellenmesine yönelik de bir adımdır.”
  Çalımlı, tüm işletmelerde satışa sundukları ağaçların fiyatlarının geçen yılla aynı olduğunu belirterek, bir-üç metre büyüklüğünde olanların 5-14 TL, üç-beş metre büyüklüğünde olanların da 20-22 TL'den satıldığını kaydetti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı