Gündem Haberleri

  Yılan yutan koyunu yiyen 13 kişi zehirlendi

  Hürriyet Haber
  08.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MUŞ'un Üçevler Beldesi'ne bağlı Körpeağaç Köyü'nde işkembesinden yılan çıkan koyunu kesip etini yiyen 13 kişilik aile zehirlendi. Örnek Ailesi'nin 13 ferdi, Bingöl ve Elazığ Devlet Hastaneleri'nde tedavi altına alındı.

  Hayvanlarına ot vermek için girdiği ahırda bir koyunun ölmek üzere olduğunu gören Ahmet Örnek, koyunu hemen kesti. Mecbure ile Makbule kardeşler de ağabeylerinin kestiği koyunun işkembe ve bağırsaklarını temizlemek için köy çeşmesine götürdü. İşkembeyi bıçakla yaran iki kızkardeş, içinde 20 santim uzunluğunda canlı bir yılan görünce kaçtı. Bu gelişmeye rağmen Örnek Ailesi, koyun etinden yapılan yemeği yemede sakınca görmedi.

  Yemekten zehirlenen Hediye (50), Necla (30), Yıldız (22), Ahmet (39), Makbule ( 21), Mecbure (22), Zekiye (16) ile Ayşe Örnek (15) Bingöl Devlet Hastanesi İntaniye Servisi'nde tedavi altına alınırken, durumları ağır olan Ümit (11), Semiha (5), İnci (4), Sevda (4) ile Cumali Örnek (3) Elazığ Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Zehirlenenlerin sağlık durumlarının iyiye doğru gittiği belirtildi. Veteriner Hekim Tuncay Demir, yılanın koyunun midesinde yaşamasını bir mucize olarak değerlendirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı