Gündem Haberleri

  Yıkıma turist tepkisi

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kemer'de kaldıkları oteli, kaçak olduğu gerekçesiyle yıkmak isteyen belediye ekiplerine turistler engel olmak istedi.

  KEMER'de bir otelin yıkım kararı belediye görevlileriyle turistleri karşı karşıya getirdi. Eski Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün amcası Emin Gül'e ait Gül-2 Motel'in ruhsatsız bölümlerinin yıkılmak istenmesine otelde kalan turistler karşı çıktı. Belediye görevlilerine moteli neden yıkmak istediklerini soran turistler, ‘‘kaçak’’ cevabını alınca bu kez ‘‘O zaman yapılmasına neden izin verdiniz?’’ diye sordu.

  TEPKİ GÖSTERDİLER

  İş makineleri ile motelin önbüro bölümünün yıkımına başlayan ekiplere otelde kalan 7 Avusturyalı turist müdahale etti. Yıkım eylemini kendilerine yönelik bir hakaret olarak algıladıklarını söyleyen turistler, ‘‘Bina kaçaktı yapımına neden izin verildi. Yapıldı niçin yıkılıyor’’ dediler.

  Bu arada tesisin sahibi Emin Gül ile Kemer eski Belediye Başkanı Mustafa Gül de olay yerine geldiler. Mahkemeden yıkımla ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldıklarını belirten Emin Gül ile belediye ekipleri arasında gergin dakikalar yaşandı.

  GERGİN SAATLER

  Ekipler, önbüro binasını tamamen yıkarken, kaçak olan diğer bölümlerin yıkımı için Gül'e 20 gün süre tanıdılar.

  Yıkım kararının siyasi olduğunu öne süren eski Belediye Başkanı Mustafa Gül, kendisinden görevi devralan yeni Başkan Hasan Şeker'i suçladı. Şeker ise ‘‘Bugün yıkılan yerin kararı kendi döneminde alınmış ama sümenaltı etmişler. Kemer adeta kaçak yapı cennetine dönüştürülmüş. Bir kente bu kadar kötülük yapılmaz. Kendisiyle yasalar önünde de hesaplaşacağım’’ diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı