Gündem Haberleri

  Yıkım ekibine çukur engeli

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  NADOLU Yakası'nın su ihtiyacını karşılayan Ömerli Barajı Havzası'nda kaçak yapılan beş villa yıkıldı. Yıkım ekipleri, villaların yıkılmasını istemeyen kişilerin yola kurduğu barikatlar yüzünden, villalara güçlükle ulaştı.

  Villaları yıkmaya giden İSKİ ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yolu önce, Kurtköy Ballıca Köyü girişine bırakılan bir traktörle kesildi. Ekipler traktörü çektiler ancak, beş kilometrelik yolun beş ayrı yerine açılan büyük çukurlar ve dökülen topraklar nedeniyle, yıkım bölgesine güçlükle ulaştılar. Jandarma, yıkılacak binaların çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Villaların sahibi olduğunu söyleyen Sebahattin Artunç, yıkım kararının milli servet düşmanlığı olduğunu ileri sürerek, ekip görevlileriyle uzun süre tartıştı.

  Beş villa yıkıldı

  25 dönüm arazi üzerinde bulunan 5 villanın yaklaşık bir trilyon liraya malolduğunu ifade eden Artunç, ‘‘Yıkacaklarına depremzedelere versinler ya da hastane yapsınlar’’ dedi. Villa sahiplerinin avukatı Uğur Karahan ise evlerin su havzasında bulunmadığını ve tapulu arazide inşaat yapmak için ruhsat almaya gerek olmadığını iddia etti.

  İSKİ ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kaçak olduğu belirlenen 36 villadan 5'ini, tepkilere aldırış etmeden ilk gün yıktılar. Son derece lüks olan villalardan ikisinin, AFC Sabun Fabrikası sahiplerine ait olduğu, birinin de Eximbank'ın eski Genel Müdürü'nün olduğu ileri sürüldü.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı