Gündem Haberleri

  YİBO'lu öğrenci deneme sınavında Türkiye birincisi oldu

  Hürriyet Haber
  21.01.2011 - 11:06 | Son Güncelleme:

  Van'ın Erciş ilçesindeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda (YİBO) eğitim gören 7. sınıf öğrencisi Haşim Arslan, 114 bin öğrencinin katıldığı deneme sınavında tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

  Zambak Yayınları tarafından 9 Ocakta Türkiye genelinde yapılan 7. sınıf deneme sınavına katılan Erciş YİBO öğrencisi Haşim Arslan, 114 bin öğrencinin katıldığı sınavda, tüm sorulara doğru yanıt vererek 500 tam puan aldı.

  Sınav sonuç belgesinin eline ulaşmasının ardından Türkiye birincisi olduğunu öğrenen Arslan, öğretmenleri, arkadaşları ve ailesi ile büyük sevinç yaşadı.

  Kaymakam Ramazan Fani, başarılı öğrenci Arslan ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Bilik, Okul Müdürü Erol Şimşek ve sınıf öğretmeni Halef Atalay'ı makamında kabul etti. Fani, Arslan'ın başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  YİBO'ların özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki çocukların eğitimi için önemli olduğunu belirten Kaymakam Fani, köylerinde okula gitme imkanı bulamayan dar gelirli öğrencilerin YİBO'lar sayesinde eğitim aldığını ve okullardaki her türlü imkanın devlet eliyle sunulduğunu söyledi.

  Eğitimde kalitenin artırılması ve YİBO'lar üzerindeki ön yargının giderilmesi için buralarda eğitim gören öğrencilerin elde ettiği en küçük başarının bile önemli olduğuna değinen Fani, Haşim Arslan'a dizüstü bilgisayar hediye etti.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilik de Erciş YİBO'da eğitim gören öğrencilerin her zaman başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek, başarının elde edilmesinde emeği geçen okul idarecilerini ve öğretmenleri kutladı.

  YİBO Müdürü Erol Şimşek ise öğrencisinin başarısından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Ümit ediyorum ki bu başarı diğer öğrencilerimize de örnek olur ve okulumuzdaki başarılı öğrenci sayısını artırırız” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı