Gündem Haberleri

  Yeşim, Neşe Erberk'e karşı savaş başlattı

  Hürriyet Haber
  15.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Zeynep ve Aynalı Tahir adlı dizilerde rol alan Yeşim Büber, patronu Neşe Erberk'e savaş açtı. Erberk'in sözleşmesine aykırı davrandığı gerekçesiyle mahkemeye başvurması üzerine Büber, hemen karşı saldırıya geçerek iki dava açtı. Yeşim Büber, şunları söyledi:

  ‘‘Yönetmen Ünal Küpeli, ajansımı araya sokmadan direkt benimle anlaştı. Ama ben yine de sözleşmeme uygun olarak ajansımın hakkı olan komisyonu vermeyi kabul ettim. Neşe Erberk ise, bana vermesi gereken yüzdeyi azaltarak, kendi payını arttırdı. Üç lira için anlaştıysak bir lira verdi. Açtığım ikinci dava ise, sözleşmenin hükümsüzlüğü için. Sözleşmede sadece ajansın hakları korunuyor.’’

  Neşe Erberk ise, icra takibi davasını bütün mankenlere sözleşmelerini ihlal etmeleri durumunda uyguladıklarını belirtti. Mahkeme noktasına gelmeden önce Yeşim'i defalarca aradığını söyleyen Erberk, ‘‘Her ajans komisyon alır. Bu normal bir prosedür. Bazı profesyonellikten uzak mankenler, maalesef bu tür haberlerle kendi reklamlarını yapmaya çalışıyor’’ diye konuştu.

  Manken hakları korunmuyor

  Neşe Erberk Ajans’a bağlı olarak çalışan Yeşim Büber, patronuna karşı hukuk savaşı başlattı. Büber, eğer davayı kaybederse 15 milyar liraya yakın para ödeyecek. Yeşim Büber'le Neşe Erberk'in duruşması ekim ayında yapılacak.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı