Gündem Haberleri

  Yeşil Rize imajı yok mu ediliyor

  Hürriyet Haber
  28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başkan Hızır Hop, yaptığı açıklamada, yamaçların gerekli yolların yapılmasından sonra imara açılacağını bildirerek şunları söyledi:

  ‘‘Rize denizden yeteri kadar payını aldı. Şehir merkezi denizden kazanılan dolgu alanlarıyla 3 misli büyüdü. Denizden dolabilecek yerler dolduruldu.

  Artık, bundan sonra gelişme iç kesimlere ve yamaçlara doğru olacak. Bu gelişmeyi yaparken doğal yapıyı bozmadan yapmayı planlıyoruz. İmar planına açılacak bölgelerde, en fazla 3 katlı ahşap evlere izin verilecek

  . Şehrin Gülbahar Mahallesi kesiminde, yatay yamaç yolundan birini açtık. Diğerlerini de açarak yamaçları imar planına alacağız. Rize yamaçları, yeşil alanlar içindeki ahşap evleri ile İsviçre'yi andıracak.’’

  Belediye Başkanı Hop, Müftü Mahallesi'nden Salarha yoluna ulaşan 1200 metrelik bir tünelin açılmasının da gündemde olduğunu belirterek ‘‘Bu tünelin açılması yönünde girişimlerimiz sürüyor. Bu tünelin geçişi Salarha'yı Rize'ye bağlar. Rize'de hava sirkülasyonunun sağlanmasına yardımcı olur. İkilimi de olumlu etkiler. Ayrıca trafiktede rahatlama meydana gelir’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı