Gündem Haberleri

  Yeşil’in sağ kolu yakalandı

  Hürriyet Haber
  23.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tantan’ın bombası Yeşil mi?

  Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın sağ kolu ve tahsildarı Zahir Selvi, 2 gün önce İstanbul'da yakalandı. Bedirhan kod adlı Selvi'nin verdiği bilgilerle Yeşil'in peşine düşen polis, seri operasyonlar düzenleniyor.

  İÇİŞLERİ Bakanı Sadettin Tantan'ın son bombasının Yeşil kod adıyla bilinen Mahmut Yıldırım olduğu tahmin ediliyor. Yeşil'in sağ kolu olarak bilinen Bedirhan kod adlı Zahir Selvi, Ankara Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı. Polis, Yeşil'i yakalayabilmek için seri operasyon düzenliyor.

  İstanbul'da önceki gün 06 AC 803 plakalı son model bir Mercedes CLK 200 otomobilde yakalanan ve üzerinde sahte kimlikle ruhsatsız tabanca bulunan Zahir Selvi, Ankara'ya getirildi. İki gündür sorgulanan Selvi'den alınan bilgilerle, Yeşil'in bulunabileceği adreslere operasyon düzenlendi. Yeşil'in etrafındaki çemberin daraldığı ileri sürüldü.

  Zahir Selvi'nin verdiği ifadeler doğrultusunda Mustafa ve Mehmet Karakaya adlı iki kişi daha gözaltına alındı. Zahir Selvi'nin, ‘‘Yeşil'in adamıyım’’ diyerek çok sayıda müteahhit ve işadamını da tehdit edip, haraç aldığı bildirildi. İHD Genel Başkanı Akın Birdal'ın vurulması eylemini gerçekleştiren TİT örgütüyle de bağlantılı olduğu belirlenen Zahir Selvi'nin sorgusu sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı