Gündem Haberleri

  Yerli yazılımcıya CeBIT desteği

  Hürriyet İnternet
  28.08.2006 - 10:17 | Son Güncelleme:

  Avrasya’nın en büyük bilişim fuarı CeBIT Bilişim Eurasia, Türk ekonomisinin toptan kalkınmasında stratejik önemi bulunan yazılım şirketleri için, özel teşvikli bir bölüm tahsis etti. Yazılım Sanayicileri Derneği’nin işbirliğiyle oluşturulan ve YASAD Bölümü adını taşıyan alanda, küçük ölçekli yazılım şirketlerine dünyaya açılma fırsatı sunuluyor.

  Avrasya’nın en büyük iş geliştirme platformu CeBIT Bilişim Eurasia, 5 – 10 Eylül 2006 tarihleri arasında İstanbul, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl da küresel bir buluşmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

   

  YASAD Bölümü, ülkemizde yazılım üreten ve ihraç kapasitesi olabilecek küçük ölçekli şirketlerin yanı sıra, teknoparklarda, üniversite destekli ürün geliştiren şirketlere de önemli fırsat sunuyor. Yazılım Sanayicileri Derneği’nin işbirliğiyle oluşturulan YASAD Bölümü, ülkemizin teknoloji alanında parlayan yıldızlarını, 70’in üzerinde ülkeden gelen profesyonellerle ve Türk iş dünyasıyla buluşturacak.

   

  Bu özel teşvikli bölümde yer almak isteyen YASAD üyelerinde aranacak koşullar ise; yaratıcı, yenilikçi ve katma değer sağlayan bir yazılım ürününe sahip olması ve 2005 yılı cirosunun da üç milyon YTL'nin altında olması şeklinde sıralanıyor.

   

  Geliştirdiği teknolojiler ve yenilikçi fikirleriyle dünyaya açılma çabasındaki Türk yazılımcılarına benzersiz bir fırsat sunan CeBIT Bilişim Eurasia, “Türk yıldızları”nı yeni işbirliklerine taşıyan kavşak noktası olacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı