GeriGündem Yerel seçimde ilginç olaylar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yerel seçimde ilginç olaylar

Her seçimde olduğu gibi 28 Mart yerel seçimlerinde de sıradışı olaylar yaşandı. Kimi yerde işten atıldığı belediyeye, belediye başkanı olarak dönen oldu, kimi yerde mühür yerine parmak basanlar koltuğu rakiplerine kaptırdı... Seçimde meydana gelen ilginç olaylardan bazıları şöyle:

İŞTEN ÇIKARILDIĞI BELEDİYEYE BAŞKAN OLDU

 

Hüyük İlçesi'ne bağlı Çavuş Beldesi'nde 1998 yılında geçici işçi olarak çalışmaya başlayan Mehmet Çiğdem, 1999 yılında belediye başkanı olan Mehmet Özer'in döneminde işten çıkarıldı. Bu olayı içine sindiremeyen Mehmet Çiğdem, aradan beşyıl geçtikten sonra AKP'den belde belediye başkanı adayı olmayı başardı.

  

Tekrar belediye başkan adayı olan Mehmet Özer'in karşısına rakip olarak çıkan eski belediye işçisi arasında yerel seçimler öncesi büyükyarış yaşandı.

  

Çavuş Beldesi'nde geçerli oyların 525'ini alan ve ipi göğüsleyen Mehmet Çiğdem, işçi olarak çalıştığı kuruma belediye başkanı olarak dönerken, işine son verdiğini ileri sürdüğü ve 225 oy alan Mehmet Özer'i de siyasi yarışta geride bırakmayı başardı.

  

Hüyük İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alarak yeni Belediye Başkanı olan Mehmet Çiğdem, makam koltuğuna, devir-teslim töreni yapmaya bile gerek görmeden oturdu. ''Devir-teslim töreni yapmak istemiyorum'' diyen Çiğdem, işçi olarak çalıştığı dönemde bir yıl görev yapması nedeniyle hizmette bulunamadığını ancak, şimdi belediye başkanı olarak beldesine büyük hizmetler vereceğine inandığını söyledi.

  

Çiğdem, seçimde geride bıraktığı rakibi Özer'in aldığı 10 geçici işçinin görevine de son verdiğini kaydetti.

 

SEÇİLDİĞİ MAHALLEDE OTURMADIĞI İÇİN MÜHRÜ ELİNDEN ALINDI
   
Nevşehir merkez ilçeye bağlı Uçhisar Beldesi'nde, mahalle muhtarlığına seçilen Bedrettin Tuluay, seçildiği mahallede oturmadığı gerekçesiyle muhtarlığı iptal edildi.
   
Alınan bilgilere göre, Uçhisar Beldesi'nin Aşağı Mahalle'de l0 yıldan beri mahalle muhtarlığı yapan Bedrettin Tuluay, aynı mahalledeki evinin tahrip olması nedeniyle satarak yaklaşık 2 yıl önceYukarı Mahalle'den yeni aldığı eve yerleşti.
  
28 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde l0 yıldan beri mahalle muhtarlığı yaptığı Aşağı Mahalle'den muhtar adayı olarak seçime katılan Tuluay, 23l oy alarak yeniden muhtarlık görevine seçildi. Ancak diğer muhtar adayı Savaş Cehreli, Bedrettin Tuluay'ın yaklaşık 2 yıldan beri Uçhisar Yukarı Mahalle'de ikamet ettiğini ileri sürerek, Nevşehir İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.
  
Nevşehir Merkez İlçe Seçim Kurulu da Aşağı Mahalle'ye muhtar seçilen  Tuluay'ın 2 yıldan beri Yukarı Mahalle'de oturduğu gerekçesiyle mazbatasını iptal etti. Uçhisar Aşağı Mahalle muhtarlığına da seçimlerde l30 oy alan Savaş Cehreli getirildi.

 

OY PUSULASINA LAKABINI YAZAN ADAY, KAZANDIĞI MUHTARLIĞI KAYBETTİ

 

Konya'nın Beyşehir İlçesi'nde 11 oy farkla muhtar seçilen Ahmet Dipkaya, bastırdığı oy pusulalarının bir kısmına, lakabını da yazdırdığı ortaya çıkınca, muhtarlığı kaybetti.
  
İlçeye bağlı Kurucuova Beldesi'nde, seçimlerde Eski Mahallesi muhtarlığı için aday olan Ahmet Dipkaya 211 oy alıp, 200 oy alan Kasım Gümrah karşısında yarışı kazandı.
  
Seçimi kaybeden Kasım Gümrah, Dipkaya'nın bastırdığı oy pusulalarına yörede isminden daha çok bilinen ''Uğur'' lakabını da yazdırdığı, bu nedenle oy pusulalarının geçersiz sayılması gerektiğini belirterek, İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulundu.
  
İlçe Seçim Kurulu, Ahmet Dipkaya adına sandık kurulunca geçerli sayılan oy pusulalarından, üzerinde ''Uğur'' lakabının bulunduğu oy pusulalarını geçersiz saydı.
  
Geçersiz sayılan oylar düşüldükten sonra en fazla geçerli oyu alan aday olan Kasım Gümrah, Eski Mahallesi'nin yeni muhtarı oldu.

 

AKP'LİLER, MÜHÜR YERİNE PARMAK BASINCA SHP KAZANDI

 

Batman'ın Balpınar Beldesi'nde AKP'ye oy veren 22 seçmenin seçim mührü yerine parmak basması nedeniyle başkanlığı SHP kazandı.
   
Beldede belediye başkanlığı seçiminde AKP için oy kullanan 22 seçmen, mühür yerine oy pusulasına parmak basınca seçimin kaderi değişti. Bin 499 seçmeni bulunan Balpınar Beldesi'nde seçime giren AKP 309, GP 227, SHP 321 ve SP ise 270 oy aldı.
  
AKP Belediye Başkan adayı Hüseyin Geylani, 22 seçmenin AKP'ye olan sadakatlerini kanıtlamak amacıyla mühür yerine oy pusulalarına parmak basması nedeniyle bu oyların geçersiz sayıldığını söyledi.
  
Geylani, bu nedenle belediye başkanlığını SHP adayı Seyfettin Alkum'a kaptırdığını kaydetti.
  
Balpınar Belde Belediye Başkanlığını kazanan SHP'li Seyfettin Alkum, iptal edilen oyların bilinçli olarak kullanılmadığını ifade ederek, ''Oyların geçersiz sayılması doğru bir karardır. Artık seçim bitti'' dedi.

 

YAZMAYI BİLMEDİĞİ ORTAYA ÇIKINCA MUHTARLIĞI İPTAL EDİLDİ

 

Kütahya'da, yerel seçimlerde en çok oyu alarak Börekçiler Mahallesi muhtarı seçilen kişinin, yazı yazmayı bilmediği ortaya çıkınca muhtarlığı iptal edildi.

  

Alınan bilgiye göre, Börekçiler Mahallesi'nde 5 yıldır muhtarlık yapan Ahmet Arı (65), 28 Mart yerel seçimlerinde 5 aday arasında en çok oyu alarak muhtarlığı kazandı.

  

Diğer muhtar adaylarından Bayram Duman ve Rıza Selbest, yazı yazmayı bilmediğini öne sürdükleri Ahmet Arı'nın muhtarlığının iptal edilmesi için Kütahya Merkez İlçe Seçim Kurulu'na başvurdu.

  

Başvuruyu değerlendiren kurulunun isteği üzerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce oluşturulan bilirkişi, Ahmet Arı'nın okuyabildiğini, ancak yazı yazmayı bilmediğini tespit etti.

  

Kütahya Merkez İlçe Seçim Kurulu, bunun üzerine ilkokulu dışardan bitirdiği öğrenilen Ahmet Arı'nın muhtarlığını iptal etti. Seçim kurulu, en çok oyu alan ikinci aday olan Bayram Duman'a muhtarlık mazbatasını verdi.

  

İlçe Seçim Kurulu'na itiraz dilekçesi veren Ahmet Arı, haksızlığa uğradığını iddia ederek, ''Mahalle sakinleri, teveccüh göstererek 5 adayın arasında en fazla oyu vererek beni tekrar muhtar seçtiler. Muhtarlığım sırasında, işimi hiç aksatmadım. Kimse benden bugüne kadar şikayetçi olmadı'' dedi.

  

Evrak doldurmada sekreteri ve oğlunun kendine yardımcı olduğunu belirten Arı, ''Okuma biliyorum ama, yazmakta zorlanıyorum. Diyelim ki, yazmayı biliyorum, ancak ellerim sakat. O zaman ne olacak? Özürlü olan insanlar muhtar olamayacak mı? Kararın bir an önce düzeltilmesini istiyorum'' diye konuştu.

 

MAKAM ŞOFÖRÜYDÜ BELEDİYE BAŞKANI OLDU

 

Muş'un Sungu Beldesi'nde belediye başkanlık seçimlerini, belde belediyesinde 11 yıldır makam şoförlüğü yapan Medih Çiftçi kazandı.

  

Sungu Beldesi'nde 28 Mart'ta AKP'den belediye başkan adayı olan Çiftçi, makam şoförlüğünü yaptığı Saadet Partili Belediye Başkanı Selahattin Öngün'le girdiği seçimi 211 oyla farkla kazanarak, belediye başkanı oldu.

  

Görevini Öngün'den teslim alan 8 çocuk babası 34 yaşındaki Çiftçi, eski başkanlar Mehmet Eren ve Öngün'ün 11 yıl makam şoförlüğünü yaptığını belirterek, şunları söyledi:

  

''Beldemizde feodal yapı yaygın. Aile büyüklerimiz aldığı kararla benim belediye başkan adayı olmamı istediler. Ben de aday oldum. Başarılı çalışmalar yapacağıma inanıyorum. Makam şoförlüğüm süresince belediyecilik konusunda tecrübeler edindim. Bu tecrübemi en iyi şekilde kullanarak, beldeme hizmet edeceğim.''

 

OYLAR ARTTI, EŞİTLİK BOZULMADI, KURA GEÇERLİ SAYILDI, AKP'Lİ KAZANDI

 

Kayseri'nin Süksün Beldesi'ndeki seçimlerde oylar eşit çıktığından yapılan kura çekimini kaybeden belediye başkan adayı, İl Seçim Kurulu'na itirazda bulundu. Yapılan sayımda adayların birer oyu daha arttı, ancak eşitlik bozulmadığından kura geçerli sayıldı.

  

İncesu İlçesi'ne bağlı Süksün Beldesi'ndeki seçimlerden sonra yapılan sayımda, AK Parti adayı Burhanettin Soyak ve BBP adayı Abdullah Erik 625'er oy almışlardı. Adayların itirazı üzerine İlçe Seçim Kurulu görevlilerince oylar 2 kere sayılmış, eşit bozulmayınca yapılan kura çekimini AKP adayı Soyak kazanmıştı.

  

Kurayı kaybeden Erik'in itirazını değerlendiren İl Seçim Kurulu, oyları yeniden saydı. Yapılan sayımda geçersiz sayılan 2 oyun kurallara uygun kullanıldığı tespit edildi. Geçerli sayılan 2 oy pusulasından birinde Erik'e, diğerinde Soyak'a oy verilmiş olduğu görüldü.

  

İl Seçim Kurulu, 626'şar oy alan adaylar için daha önce yapılan kura çekimini geçerli sayınca, kurayı kazanan AKP adayı Burhanettin Soyak'ın başkanlığı kesinlik kazanmış oldu.

 

YENİ BAŞKAN ESKİ BAŞKANIN DÜĞÜN SALONUNU ''KAÇAK'' OLDUĞU GEREKÇESİYLE MÜHÜRLETTİ

 

CHP'den Edirne Belediye Başkanlığı'nı kazanan Hamdi Sedefçi, mazbataya aldığı ilk gün, eski Edirne Belediye Başkanı Cengiz Varnatopu'na ait Konak Düğün Salonu'nu ''kaçak'' olduğu gerekçesiyle mühürletti.

  

Sedefçi, göreve gelir gelmez kaçak inşaatlarla mücadele çalışması başlattıklarını ifade ederek, Cengiz Varnatopu'na ait Konak Düğün Salonu'nun mühürletildiğini belirtti. İlgili belediye ekiplerinin saptamaları doğrultusunda hareket ettiklerine işaret eden Sedefçi, şöyle devam etti:

  

''Kaçak inşaata karşıyız. Konak Düğün Salonu'yla ilgili yasal prosedür neyse yapılacaktır. Önümüzdeki günlerde 643. Kırkpınar Ağası Mustafa Altunhan'ın inşaatını yıkacağız. Daha sonraki icraatımız 9 Nisan 2004'de Edirne Belediye Meclisi'ni toplayarak, seçim öncesi söz verdiğimiz gibi su ve ulaşım ücretlerinde indirime gidilmesi yönünde kararlar alacağız.''

 

YAZAR YAŞAR KEMAL'İN KÖYÜ'NE KADIN MUHTAR

 

Yaşar Kemal'in doğduğu Osmaniye'ye bağlı Hemite'de, seçmenin büyük desteği ile muhtar seçilen Döndü Gürbüz, köylerini tanıtmak ve sorunlarını çözmek için tüm gücünü ortaya koyacağını bildirdi.

  

Gürbüz,yaptığı açıklamada, çeşitli kurumlarda memur olarak görev yaptığını ve geçen yıl emekliliğini isteyerek köyüne döndüğünü, muhtar adayı olarak girdiği seçimlerde 698 oydan 382'sini alarak rakiplerine fark attığını söyledi.

  

Köyü, Yaşar Kemal'in adı ve ününe layık hale getirmek istediğini ifade eden Gürbüz (50), kitaplarını okuduğunu, hakkındaki yazıları yakından takip ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

  

''Aydınlık yüzümüzü göstermek için köy girişini tamamen beyaza boyatacağım. Yaşar Kemal Anıtı ve parkı yeniden düzenleyerek, burayı izbelik görünümden kurtaracağım. Ünlü yazarımızı gelecek kuşaklara aktarmak, yaşamında önemli bir yer tutan köyü tanıtmak için broşürler bastırıp yerli ve yabancı turistlere ulaştıracağım. Köyümüzde kadın haklarını savunacak ve Yaşar Kemal Kütüphanesi'ni zenginleştirerek burada yaşamıyla ilgili materyallere de yer vereceğim.''

 

5 SEÇMENLİ KÖYDE 4 OYLA MUHTAR OLDU

 

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ne bağlı Güvencik Köyü'nde ikinci kez muhtarlığa adaylığını koyan Muharrem Şengül (65), 5 seçmenli köyde 4 oyla muhtar seçildi.

  

Göç nedeniyle nüfusu azalan ve iki ailenin yaşadığı 5 seçmenli Güvencik Köyü'nde tek aday olarak seçimlere giren Şengül, seçim günü köy meydanına kurulan çadırda önce kendisi sonra eşi oy kullandı.

  

Diğer ailenin 3 ferdinden ikisinin oy kullandığı sandıktan 4 oy alarak muhtar seçilen Şengül, köyünün göç nedeniyle nüfusunun giderek azalmasından yakındı.

  

Muhtar Şengül, ''Köyde iki aile kaldık. Aramızda bir sorun yok. Yıllardır yaşanan göç nedeniyle nüfus kalmadı. Gençler köyü terk edince aileleri de arkasından gitti. Ama ben yasaların bana verdiği yetkiyi kullanarak köyüme hizmete devam edeceğim'' dedi. 

 

BU MAHALLEDE MUHTAR VE AZALAR SADECE KADIN

 

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi'ne bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nin yönetimi, kadınlara emanet edildi.
  
Ataevler Mahallesi'nin bölünmesiyle oluşan Cumhuriyet Mahallesi'nde, 17'si erkek 21 adayın yarıştığı muhtarlık seçimlerini, 734 oy alan emekli memur Perihan Balcı kazandı. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı'nın azaları da biri emekli memur, üçü ev hanımı olan 4 kadından oluştu.
  
Perihan Balcı, seçim öncesi tek tek görüştüğü tüm mahalle sakinlerinden oy istediklerini belirterek, kadınların istediklerinde neler başarabileceğini göstermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
  
Balcı, mahallenin öncelikli sorunlarını ulaşım, ışıklandırma, okul, sağlık ocağı, park alanları ve kütüphane olarak belirlediklerinianlatarak, muhtarın dört duvar arasında mühür basan kişi olmadığını görev süresince ekibiyle birlikte göstereceklerini sözlerine ekledi.

 

26 YIL GÖREV YAPTIĞI BELEDİYEYE BAŞKAN OLDU
   
Kars'ın Sarıkamış İlçesi'nde zabıta başkomiseri olarak görev yapan İlhan Özbilen, AKP adayı olarak girdiği seçimleri kazanarak belediye başkanı oldu.
  
Başkanlık görevini teslim alan Özbilen, zabıta başkomiserliğinden istifa edip başkan adayı olduğunu hatırlatarak, ''26 yıl görev yaptığım belediyeye başkan olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yıllardır hizmet verdiğim kurumun en üst makamına erişmek çok güzel bir duygu'' dedi.
  
Belediyecilik tecrübesini en iyi şekilde kullanarak Sarıkamış'a hizmet edeceğini anlatan Özbilen, eşit, adaletli ve tarafsız bir yönetim sergileyeceğini kaydetti.

 

DSP'Lİ ADAY KENDİSİ İÇİN BİLE OY KULLANMADI

 

Van'ın Saray İlçesi'nde oy almayan DSP Belediye Başkan adayının kendisi için de oy kullanmadığı ortaya çıktı.

 

Mahalli İdareler Genel Seçimi için Van'ın Saray İlçesi'nde DSP belediye başkan adayı olan Hikmet Dağgezer'e sandıktan oy çıkmadı.

 

Belediye başkan adayı olmasına rağmen oyunu yaşadığı Örenburç Köyü'nde kullanmayı tercih eden Dağgezer, 8 sandıkta da oy alamadı.

 

2 bin 37 seçmenin bulunduğu Saray'da 851 oyla AKP adayı Sıracettin Bilmez belediye başkanı seçilirken,  CHP 759, SHP 8, Genç Parti 3, MHP 4, BTP ise 1 oy aldı.

 

40 YILDIR BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPIYOR

 

Kastamonu'nun İhsangazi İlçesi'nde 77 yaşındaki Numan Omuzluoğlu, yeniden Belediye Başkanı seçildi.

  

Üst üste 40 yıldır Belediye Başkanı seçilerek rekor kıran Numan Omuzoğlu, 28 Mart Yerel Seçimleri'nde, bin 963 oyun 834'ünü alarak yeniden MHP'den belediye başkanı seçildi.

  

Omuzluoğlu, yaptığı açıklamada, 5 yıllık sürede ilçe için yine en iyisini yapacağını belirterek, ''Ben İhsangazi'yi 2 haneli bir köyden 5 bin nüfuslu bir ilçeye kavuşturdum. Kastamonu'da Taşköprü, Tosya, Araç gibi eski ilçelerden sonra İhsangazi gelir'' dedi.

  

İhsangazililere seçim öncesi hiç bir vaatte bulunmadığını da ifade eden Omuzluoğlu, ''Ben vaatte bulunmasam da hemşehrilerim benim neler yapacağımı çok iyi biliyorlar. Rakiplerim neredeyse cennetten köşk vaat ettiler ama İhsangazililer yine beni tercih etti. Ben de onları mahcup etmemek için var gücümle çalışacağım'' diye konuştu.

 

BABADAN OĞULA 7 DÖNEM BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 

Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde 4. dönem belediye başkanlığına seçilen Vecdi Arzu, babasının 3 dönemlik başkanlığıyla birlikte ailece 7 dönemdir başkanlığı kimseye kaptırmıyor.

  

AKP'li Belediye Başkanı Vecdi Arzu, 1989 yıllında Anavatan Partisi'nden belediye başkan adayı olduğu Çınar'da yüzde 80'in üstünde oy alarak seçildiğini belirterek, 15 yıldır kesintisiz başkanlık yaptığını söyledi.

  

Babası Memduh Arzu'nun da Çınar'da 1968 - 80 yılları arasında 3 dönem belediye başkanlığı yaptığını ifade eden Arzu, ''12 Eylül askeri darbesi ve devamında bir dönem başkanlığa seçilen Sabahattin Ekinci'den sonra 1989'da başkanlığa ben seçildim. Babamın 3 dönem ve benim dördüncü dönemimle birlikte başkanlık 7 dönemdir ailemde'' dedi.

  

Daha önceki dönemler gibi seçildiği 4. dönem için de kimseye tutamayacağı sözleri vermediğini anlatan Arzu, şöyle dedi:

 

''Belediyeyi, ailemi yönettiğim gibi yönetiyorum. Elimdeki kaynağa ve gelirime bakarak hareket ederim. Elimde gelirim yoksa vaatlerde bulunmam. Bu kez de seçileyim düşüncesiyle hareket etmiyorum. Bu seçimde de öyle yaptım. Tabii seçildiğim ilk döneme göre aldığım oylar gittikçe düşüyor, fakat bu seçimde de geçerli oyların yüzde 38'ini alarak seçildim.

  

Başkanlığım süresince içme suyu sorununu çözdüm. Kanalizasyonu tamamladım. Bunları da İller Bankası'ndan kredi almadan belediyenin imkanları ile yaptım. Faizle yatırım yapmadım. Ayrıca sevincinde ve yasında hep halkın arasında oldum.''

  

Arzu, bölgenin huzura ihtiyacı olduğunu, kendisinin de Çınar'da bunu sağlamaya çalıştığını belirterek, önemli sorunların başında gelen işsizlik ve eğitim sorununun çözümüne destek olmaya çalışacağını sözlerine ekledi.

 

OY KULLANMAYAN KÖYE MUHTAR ATANACAK

 

Denizli Valisi Gazi Şimşek, maden ocağının kapatılmamasını protesto ederek 28 Mart seçimlerinde oy kullanmayan Honaz'ın Aşağıdağdere Köyü'ne muhtar ataması yapılacağını, bunun için resmi sonuçların açıklanmasının beklendiğini bildirdi.

  

Şimşek yaptığı açıklamada, köy tüzel kişiliğinin hak ve menfaatlerinin korunması için buranın muhtarsız bırakılmayacağını söyledi.

  

Mülki amirlerin içtihat oluşturma yetkisine sahip bulunduğunu kaydeden Şimşek, ''Bu konuda oluşmuş içtihatlar var. Seçilme yeterliliğine sahip birisini muhtar olarak atayacağız. Bunun için seçim sonuçlarıyla ilgili resmi açıklamayı bekliyoruz'' dedi

 

SANDIKTAN PARTİLERİNE SADECE ''KENDİ OYLARI'' ÇIKTI

       

 Yerel seçimlerin ardından, Afyon'da bazı siyasilerin sandıklarından sadece kendilerinin verdiği oylar çıktı.

  

ANAP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Sağlık Bakanı Halil İbrahim Özsoy'un oy kullandığı 1125 numaralı sandıktan ANAP'a 1 oy çıktı.

  

Öte yandan Afyon Belediye Başkanlığı'na DSP'den aday olan Memiş Coşkun'un oy kullandığı sandıktan da DSP'ye 1 oy çıktı.

ADAY ESKİ KARI-KOCANIN ÇEKİŞMESİ DİĞER ADAYA YARADI

 

Afyon'un Yenice Mahallesi'nden muhtar adayı olan eski karı-koca seçimlerinde başarılı olamadı. Eski eşlerin çekişmesi başka bir adayın muhtar seçilmesine neden oldu.

  

38 yıllık evliliğin ardından 2 yıl önce boşanan Yeter Duran ile Kadir Duran Afyon'un Yenice Mahallesi'nden muhtar adayı olmuşlardı. Rakiplerine şans vermeyen ve 2 dönem muhtarlık yapan Yeter Duran, 426 oy aldı. Eski eşi Kadir Duran ise 7 oyda kaldı.

 Eski eşlerin çekişmelerinden yararlanarak yeni seçilen muhtar Mehmet Öner, mahallenin her türlü sorunuyla zaman kaybetmeden ilgileneceğini ve Afyon'un en güzel mahallesini yaratacağını iddia etti.

  

Öner, ''Bize oy veren ve vermeyenleri bağrımıza basacağız. Herkese eşit davranacağım. Vatandaş herkesin ne olduğunu biliyor. Böyle bir sonucu bekliyordum'' diye konuştu.

  

Eski eşler Kadir Duran ile Yeter Duran ise seçim sonuçları hakkında görüş belirtemediler.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle