Gündem Haberleri

  Yerel kanallar ekran kararttı

  Osman BEKLEYEN/ VAN, (DHA)
  25.10.2008 - 13:47 | Son Güncelleme:

  VAN'da elektrik sıkıntısı ile karşılaşan 2 yerel televizyon ekranlarının kararmasını ‘Yeter artık enejimiz tükendi’ yazısı ile bir mumu ekranlarına getirerek protesto etti. 4 saat süren bu eyleme, vatandaşlar da telefonlarla arayarak destek verdi.

  Van'da yerel ‘Merkür TV' ile ‘Van TV' sık gündeme getirdikleri elektrik sorununa ilişkin haberlere rağmen çözüm getirilmediğini göz önüne alarak aynı saatte ekrana 1 mum ve ‘Yeter artık enerjimiz tükendi' yazısını getirdi. Gece yarısına kadar ekranda duran bu yazıya izleyiciler de televizyonları telefonla arayarak destek verdi.

  Merkür TV Genel Yayın Yönetmeni Emin Yiğit, protesto yayını yaptıklarını, yıllardan bu yana kentte elektrik sıkıntısı çekildiğini andığını belirterek, şöyle dedi:

  “Yerel televizyonlar olarak halkı temsil ediyor, halkın duygularına tercüman oluyoruz. Elektrik kesintisintilerinden sonra hiç bir şey olmamış gibi davranmamız hem kendimize, hem de Van halkına saygısızlık olurdu. Siz bir yayın kuruluşu olacaksınız, halkla aynı sıkıntıları yaşayacak, yayına devam edeceksiniz. Bu etik olmazdı. Bizim konuşmamız çok şey ifade etmiyor. Ekranlarımız her şeyi anlatıyor. Bize verilmeyen söz vaat kalmadı. Çok şey yazıldı çizildi. Ama şu ana kadar hiçbir çözüm olmadı. Umarım bu ekranımız duygularımıza tercüman olmuştur.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı