Gündem Haberleri

  Yenişar Bademli 122 şehidi boşa mı verdi

  Hürriyet Haber
  17.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Isparta’nın Yenişar Bademli İlçesi’nde düzenlenen Pınargözlü Kültür Şenlikleri’ne katıldı.

  Deniz Baykal, ‘Kürt açılımı’ konusunda AK Parti ile DTP’nin aynı gemide olduğunu söyleyerek, “Bize de diyorlar ki ‘Siz de gelin’. Hayır arkadaşım bizim orada yerimiz yok. Bunlar gemiye yükü atmışlar ve bizi de gemiye çağırıyorlar. Ben hangi limana demir atacağını bilmediğim gemiye binmem” dedi. Alandaki yaklaşık 2 bin 500 kişiye hitap eden Baykal, hükümeti eleştirerek şunları söyledi: “Türkiye’de terör işi ayrıdır, milli birliğimiz ayrıdır. Bu milletin kardeşliğini bölmeye çalışan, eline silah alan herkesle bu ülke mücadele etmeye devam edecektir. 25 yıldır mücadele ediyoruz, sadece Yenişar Bademli’de 122 şehit verildi. Bu şehitlerimiz boşuna mı öldü? Şimdi iktidar ‘DTP ile bu işi çözeceğiz’ diyor. DTP ise ‘Bu işi Apo’yla çözeceğiz’ diyor. Onun bunun hazırladığı gemilere yerleşemeyiz. Bizim gemimiz büyük yolculukların gemisi, kimsenin bu ülkeyi bölmesine müsaade etmeyeceğiz.” ? Mehmet ÇINAR / DHA

  Şenlik hatırası

  ? Yenişar Bademli’nin 55 yıllık tarihinde ilk kez bir CHP’linin belediye başkanı olması şerefine düzenlenen şenliklerde, Baykal’a özellikle genç kızlar büyük ilgi gösterdi. ?enlik alanynda Baykal için 21 pare top aty?y yapylyrken, CHP Lideri kendisi için kurban edilecek 4 koçun kesil-mesine izin vermedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı