Gündem Haberleri

  Yenilikçilerden son rötuşlar

  Hürriyet Haber
  24.07.2001 - 16:29 | Son Güncelleme:

  Fazilet Partisi'nin kapatılmasının ardından yeni parti çalışmalarını sürdüren ''yenilikçi'' kanadın lideri Recep Tayyip Erdoğan, bazı milletvekilleriyle bir araya geldi.

  Erdoğan, Yıldız'daki bürosunda bazı milletvekilleriyle, ay sonunda veya Ağustos ayının ilk haftasında kurulması beklenen partinin tüzük ve programını gözden geçiriyor.
  ''Yenilikçilerin'' önde gelen isimlerinden İstanbul Bağımsız Milletvekili Abdülkadir Aksu, toplantıya katılmak üzere Erdoğan'ın bürosuna gelirken gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  YENİLİKÇİLERİN RÜZGARINI ERBAKAN DA KESEMEZ
  Aksu, bu ay sonunda ya da Ağustos ayının ilk haftasında partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na vereceklerini belirterek, partiye verilecek isim üzerinde de çalışıldığını kaydetti.
  Abdülkadir Aksu, bir gazetecinin, ''Necmettin Erbakan'ın da SaadetPartisi'ne üye olarak siyaset yapacağı iddiaları var. Nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusu üzerine, her türlü yasağın kalkmasından yana olduklarını ifade etti. Erbakan'ın saygı duydukları, Başbakanlık yapmış biri olduğunu dile getiren Aksu, Erbakan'ın ''yenilikçiler'' için söylediği iddia edilen değerlendirmelere cevap vermelerinin doğru olmayacağını söyledi.
  ''Erbakan'ın siyaset yasağı kalkarsa yenilikçilerin rüzgarını kesebilir mi?'' sorusuna Aksu, ''Hiç kimse bu rüzgarı kesemez. Aldık başımızı gidiyoruz'' karşılığını verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı