Gündem Haberleri

  Yeniden solunum cihazına bağlandı

  Ömer BİLGE / LEFKOŞA
  13.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçen yıl mayıs ayında geçirdiği beyin kanamasının ardından yaşam mücadelesinde başarılı olan KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın durumu dün yeniden kötüleşti.

  Hafta başında ishal şikâyetiyle hastaneye kaldırılan 88 yaşındaki Denktaş, iç organlarında yetersizlik nedeniyle suni solumum cihazına bağlandı. Başkent Lefkoşa’daki Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi doktorlar heyeti, Denktaş’ta kronik ishale neden olan enfeksiyonun kaynağını henüz tespit edemedi. Uygulanan tedavide ishal önlendi ancak bu defa Denktaş’ın iç organlarında zincirleme bir yetersizlik durumu ortaya çıktı. Önce böbrekleri ardından kalbi ve akciğerlerinde sorun yaşanan Denktaş, solunum cihazına bağlandı.

  Bilinci açık, konuşabiliyor

  Denktaş’ın dün sabah kötüleştiği haberini alan aile, hastaneye akın etti. Doktorları düzenledikleri basın toplantısında Denktaş’ın sağlık durumunun kritik olmakla birlikte bilincinin açık olduğunu ve konuşabildiğini belirttiler. Denktaş’ın oğlu Serdar Denktaş ise “Çok daha kötü zamanlar geçirdik. Bugünleri de atlatacağız inşallah” dedi. Mayıs ayında beyin kanamasının ardından sol tarafına felç inen ve Ankara ve Lefkoşa’da bir dizi beyin ameliyatı geçiren Denktaş, 29 Ekim’de taburcu olarak Girne’deki evine dönmüştü. Sağlığında hızlı bir düzelme yaşanan Denktaş, ishal nedeniyle hastaneye kaldırılıncaya kadar otomobille dışarıda da gezebiliyordu.                                    

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı