Gündem Haberleri

  Yeniden hayata döndü

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  27.07.2007 - 17:15 | Son Güncelleme:

  Kayalıklarda yürürken dengesini kaybedip düştüğü Seyhan Nehri’nde balçığa saplanıp kalbi durdu. <1>Foto-galeri

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  ADANA’da, 12 yaşındaki Hamdin Çelik, kayalıklar üzerinde yürürken dengesini kaybedip düştüğü Seyhan Nehri’nde balçığa saplandı.

  Yaklaşık 15 dakika sonra sudan çıkartılan Çelik’in duran kalbi götürüldüğü hastanede yapılan kalp masajı ile çalıştırıldı.

  Barbaros Mahallesi 42 Sokak’ta oturan Hamdin Çelik ile 3 arkadaşı, dolaşmak için çıktıkları evlerinden yürüyerek Seyhan Nehri kıyısına kadar geldi. Nehir üzerindeki Taşköprü’de tadilat çalışması devam ettiği için su verilmeyen nehir yatağına giren çocuklardan Hamdin Çelik, taşların üzerinde yürürken aniden su birikintisinin içine düştü. Suyun dibindeki balçığa saplanıp geri çıkamayan Çelik için arkadaşları bağırarak yardım istedi. Çevreden koşan vatandaşlar, Çelik’i 15 dakika süren bir mücadele sonunda sudan çıkartı. Olay yerine gelen ambulansa götürülen Çelik’in kalbi ve nabzının durduğu belirledi. Adana Devlet Hastanesi’ne götürülen Çelik, burada 20 dakika süren kalp masajı ve suni teneffüs sayesinde yeniden hayata döndü.

  Doktorlar, yoğun bakıma alınan Çelik’in yaşının genç olması nedeniyle kalbinin çalıştığını ancak kalbinin çalışmasının ise normal sağlıklı yaşama döneceği anlamına da gelmediğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı