Gündem Haberleri

  Yeni yıl virüsüne dikkat !

  Hürriyet Haber
  20.12.2001 - 10:36 | Son Güncelleme:

  Virüsler açısından yoğun geçen 2001'e veda etmeye hazırlanırken, yeni bir virüs daha ortaya çıktı. Uzmanlar, yılbaşı kartı görünümünde bulaşan virüse karşı uyarıyor. "Zacker", "Maldal" ya da "Reeezak" gibi farklı isimleri bulunan yeni virüs, kısa süre önce görülen Gonar virüsünün bir benzeri.

  Microsoft işletim sistemi Windows ve Outlook e-mail programı üzerinde etkili olan yeni yıl virüsü, başlığında "Happy New Year" yazan bir e-mail'le yayılıyor. Mesajın içeriğinde de "Hii I can't describe my feelings. But all i can say is Happy New Year :) bye" yazıyor.

  Kullanıcı e-mail'in ek dosyası "Christmas.exe"yi tıkladığında virüs sisteme bulaşarak antivirüs programları ve önemli Windows uygulamalarını silmeye başlıyor.

  Daha çok Avrupa'da yayılan virüsün ABD'de görüldüğü ve bazı anti-virüs yazılım şirketleri tarafından yüksek riskli virüsler arasında değerlendirildiği bildiriliyor.

  Virüsten korunmak için anti-virüs yazılımlarının güncellenmesi ve bilinmeyen adreslerden gelen e-mail'lerin açılmaması gerekiyor.

  Virüsle ilgili son bilgilerin yer aldığı adresler:
  http://securityresponse.symantec.com/
  http://www.sophos.com/
  http://vil.mcafee.com/dispVirus.asp?virus_k=99285&

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı