Gündem Haberleri

  Yeni Xerox’lara ödül yağmuru

  Hürriyet Haber
  16.08.2006 - 09:54 | Son Güncelleme:

  Bu yıl Türkiye’de de kullanıma sunulan Xerox’un yeni yazıcı, fotokopi ve çok fonksiyonlu ofis ürünleri; “Buyers Laboratory”, “Industry Analysts”,“Better Buys for Business” ve “VARBusiness” gibi bağımsız araştırma kurumları tarafından 2006 yılının en iyi ürünleri arasında gösterildi.

  Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox’un, bu yıl piyasaya sunduğu yazıcı, fotokopi ve çok fonksiyonlu ofis ürünleri bağımsız yayın ve araştırma kuruluşlarından  ödüller almaya devam ediyor. Xerox; “Buyers Laboratory”, “Industry Analysts”, “Better Buys for Business” ve “VARBusiness” gibi sektördeki saygın araştırma kurumlarının en iyi ürün değerlendirmelerinde, 2006 yılının ilk altı ayında dünya çapında 146 adet ödül aldı.

  “Buyers Laboratory”, üç dakikada 100 sayfalık renkli doküman basabilen, sınıfının en hızlı A3 lazer yazıcısı Phaser 7760’ı; fotokopi, yazıcı, tarayıcı ve faks özellikleri bulunan WorkCentre Pro 232 ve 238 çok fonksiyonlu sistemleri için “Yılın En İyisi” değerlendirmesinde bulundu.

  “Better Buys for Business” 9 farklı kategoride 24 adet Xerox ürününe, “Editörün Seçimi Ödülü” verdi. Bu ödüller, bağımsız bir testten geçirilen ürünlerin kalitesine, performansına ve fiyatına bakılarak veriliyor.

  Xerox DocuColor 250, bağımsız araştırma ve test kuruluşu “Industry Analysts” tarafından “Test Editörünün Seçimi” raporunda, renkli yüksek kapasiteli baskı sistemi kategorisinde en iyi ürün seçildi. DocuColor 250 ayrıca, genel performans, verimlilik ve kullanıcı arayüzünde sınıfının en iyisi olarak nitelendirildi.

  “Editör’ün Seçimi” ödülünü alan Xerox’un çok fonksiyonlu ofis ürünleri arasında WorkCentre PE120/120i, WorkCentre M118/M118i, WorkCentre/WorkCentre Pro 232 ve 238 gibi siyah beyaz lazer tabanlı ürünlerle, DocuColor 240/250, WorkCentre C2424 gibi  renkli lazer ürünler yer alıyor. Ayrıca faks makinesi FaxCentre F110 ile CopyCentre M118, 232 ve 238 dijital fotokopi makineleri yer alıyor.

  Xerox’un renkli lazer yazıcıları ve çok fonksiyonlu ofis sistemleri “Government Computer News”, “Business Tech Edge” ve “VARBusiness” gibi bağımsız kuruluşlar tarafından yılın en iyi ürünleri arasında gösterildi.

  - “Government Computer News” dergisi tarafından Phaser 6350’ye “Eleştirmenin Seçimi Ödülü” verildi.
  - “Business Tech Edge” tarafından Xerox 4590, fotokopi-yazıcı kategorisinde en iyi ürün seçildi.
  - “VARBusiness”  Xerox’un 2006 İş Ortağı Programını, Xerox bayilerini ödüllendirmesi ve teşvik etmesinden dolayı  5 üzerinden 5 değerlendirmesi ile “En İyi Ortaklık Programı” seçti.
  - Xerox ayrıca yenilikçilik, kültürel çeşitlilik ve yürüttüğü çevresel programlar için de ödüllendirildi.

  Xerox, Uzak Doğu yapılanması Fuji Xerox’la beraber her yıl ortalama 1.5 milyar dolarlık bir kaynağı AR-GE çalışmalarına ayırıyor. Xerox’un bünyesinde 1100 bilim adamı bulunuyor. Xerox’un A.B.D.,  Kanada ve Avrupa’da yer alan AR-GE laboratuvarlarında iş uygulamaları, elektro mekanik sistemler, dijital görüntüleme, bilgisayar, renk bilimi ve baskı teknolojileri alanlarında araştırmalar yapılıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı