Gündem Haberleri

  Yeni Saint Tropez Bodrum mu oluyor

  NEW YORK(ANKA)
  23.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  New York Times Gazetesi (NYT), limanındaki büyük yatlara, nefis manzarasına, gece yaşamına ve Barlar Sokağı’nda toplanan iyi giyinmiş gençlere dikkat çekerek Bodrum’u Fransa’nın ünlü sahil kenti Saint Tropez’e benzetti. New York Times "Bodrum, yeni St. Tropez mi?" diye yazdı.

  ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times, Bodrum’u değerlendirdiği haberinde "Beyaz kumlu plajları, dükkanların yan yana dizildiği sokaklarıyla Bodrum kenti, çok uzun bir süreden beri Türkiye’deki favori deniz beldesidir" ifadesini kullandı. Ancak gazete, eski bir balıkçı köyü olan Bodrum’un artık "küresel parti" görünümüne girdiğini belirterek şunları yazdı:

  "Bazıları doğrudan Capri veya Monaco limanlarından gelme ’mega yatlar’ Bodrum’un yeni elde ettiği ünün ipuçlarını veriyor. Bunu ayrıca trend belirleyicisi hotelci Andre Balazs ile birlikte kürek çeken Uma Thurman’ın paparazzilerce çekilen fotoğrafları da doğruluyor. Kentin 50 binlik nüfusu yaz aylarında 10 kat artıyor. Bodrum, biraz St. Tropez gibidir, tek fark belki dansözler."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı