GeriGündem Yeni Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Bakanlık beklemiyordum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: Bakanlık beklemiyordum

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'in Köşk'te gerçekleştirdiği sürpriz zirve sonrası Sağlık Bakanlığı görevine getirildiği açıklanan Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, bakanlığın kendisine sürpriz olduğunu ifade ederek, “Sağlık Bakanlığı’nı beklemiyordum, bekleseydim bugün Ankara’da olurdumö dedi.

Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Valiliği tarafından düzenlenen ‘Helva Geceleri Sohbetleri’ programına katılmak üzere eşi Faize Müezzinoğlu ile birlikte Türk Sanat Müziği Topluluğu binasına geldi. Burada Edirne Valisi Hasan Duruer ve partililer tarafından karşılanan yeni Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, bakanlık görevinin kendisine de sürpriz olduğunu ifade ederek, “Sağlık Bakanlığı’nı beklemiyordum, bekleseydim bugün Ankara’da olurdum. Edirne’de sabahtan Lalapaşa’da bir programımız vardı. Bugün Edirne programlarını yaptık, şimdi vali beyimizin organize ettiği ‘helva gecesine’ geliyoruz. Yarım saat önce haberimiz oldu. Şimdilik bir önceliğimiz yok, çok daha erken. Bizim işimiz hizmet. İnşallah sağlıklı değerlendirmelerle, önümüzdeki dönemde daha iyi olması için gayret göstereceğizö şeklinde konuştu.

Daha sonra eşiyle birlikte ‘Helva Geceleri Sohbetleri’nin yapıldığı binaya giren ve oldukça keyifli olduğu gözlenen Müezzinoğlu kendisine gelen tebrikleri kabul etti.

Mehmet Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakanı olduğunu danışmanına gelen bir telefon ile öğrendiği belirtildi.

MEHMET MÜEZZİNOĞLU KİMDİR?

1955’te Gümülcine’de doğdu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları ihtisası yaptı. Avcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Batı Trakya Eğitim Kültür Vakfı ve Balkan Medeniyeti Derneği Kurucu üyesi ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği üyesi de olan Müezzinoğlu orta düzeyde Yunanca, İngilizce ve Arapça biliyor. Mehmet Müezzinoğlu, evli ve 2 çocuk babası.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle