Gündem Haberleri

  Yeni kilise, seçim vaadi

  Hasan BÖLÜKBAŞ/DHA
  04.01.2015 - 01:45 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun azınlık cemaatlerinin temsilcileriyle yaptığı toplantı sonrasında yeni bir kilise yapılması kararı için, “AKP yeni seçim döneminde, bir kilise açmayı seçim vaadi olarak göstermiş olabilir. Kendi takdirleridir” dedi.

  Partisinin Aksaray İl Kongresi’ne katılan Vural, gazetecilere şunları söyledi:

  MİSYONERLİK ARTTI

  AKP döneminde apartman kiliseleri, misyonerlik çalışmaları da oldukça artmıştır. Anlaşılan o ki, kilise ihtiyacı artmış. Ama bunu bir ihtiyaçtan mı, yoksa siyasi bir amaç için mi gerçekleştiriyorlar bilemiyorum. Eğer siyasi amaç ise bunun ne olduğunu öğrenmemiz gerekiyor.

  PARAŞÜTLE İNMEMELİ

  (AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun Sümeyye Erdoğan ile ilgili açıklamaları) Süleyman Soylu aslında ezel ve ebet başkan olarak gördüğü Erdoğan'ın vesayetinin devam etmesi için böyle bir talepte bulunmuş olabilir. Herkes milletvekili adayı olabilir. Paraşüt ile inmemek lazım. Milletin vekili olacak olanlarla ilgili atama yolu ile değil de doğrudan halka gitmek lazım. Ama anlaşılan o ki AKP bir vesayet rejimi sürdürüyor. Aynı şekilde partisini de vesayet anlayışı ile götürüyor. Siyaset böyle babadan oğula aile boyu tekel altına alınacak, babadan oğula geçen bir husus değildir. Babadan kıza geçen bir husus değildir.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı