Gündem Haberleri

  Yeni Isparta Valisi görevine başladı

  Hürriyet Haber
  17.01.2006 - 16:50 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa Valisi iken Isparta Valiliği'ne atanan Şemsettin Uzun, görevine başladı.

  Vali Uzun'un görevine başlaması dolayısıyla Valilik binası önünde Vali Vekili Mustafa Tüysüzoğlu, vali yardımcıları, SDÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsmail Karaca ve Prof. Dr. Vecihi Kırdemir, İl Genel Meclisi Başkanı Kadir Dal, AK Parti İl Başkanı Abdullah Gülcemal, daire müdürleri, kaymakamlar ve sivil toplum örgütlerinin yöneticilerinin katılımıyla karşılama töreni düzenlendi.

  Vali Uzun, törenden sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, bugünden itibaren Ispartalı olduğunu ve Isparta'nın sorunlarının çözümü için çalışacağını bildirdi. Devletin parasını, menfaatlerini korumak zorunda olduğunu belirten Uzun, “Yaptırdığımız işlerde paranın karşılığını tam olarak almak için ne gerekiyorsa yaparız. Biz, işini iyi yapanlara değil, kötü insanlara karşıyız” dedi.

  Isparta'nın ülke yönetimi ve siyasetinde önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Vali Uzun, “Isparta, başbakanlar, cumhurbaşkanları çıkarmış bir şehir olarak altyapı hizmetleri bakımından diğer vilayetlerden daha iyi durumdadır. Ama her ilin olduğu gibi Isparta'nın da sıkıntıları vardır. Bu sorunları çözmek de bizim görevimizdir” diye konuştu. 

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı