Gündem Haberleri

  Yeni evliler partisi

  Hürriyet Haber
  16.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kadıköy Belediyesi Sağlık ve Sosyal Dayanışma Vakfı, son 1 yıl içinde Kadıköy Belediyesi Evlendirne Dairesi'nde hayatlarını birleştiren çiftler için ‘14 Şubat Sevgililer Günü’ nedeniyle parti düzenledi.

  Kadıköy Zübeyde Hanım Nikáh Salonu'ndaki partiye Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile eşi Sevgi Öztürk ev sahipliği yaptı. Öztürk, partiye, son 1 yıl içinde evlenen yaklaşık 1000 çiftin davet edildiğini ancak bunlardan ancak 100 çiftin katıldığını söyledi. Öztürk, son 1 yıl içinde evlenen çiftlerin dünyaya getireceği ilk 10 bebeğe Kadıköy Belediyesi Sağlık ve Sosyal Dayanışma Vakfı tarafından ücretsiz sağlık hizmeti ile kreş imkánı sağlanacağını da açıkladı. Kadıköy Kaymakamı Hüseyin Eker ile eşi Nursel Eker'in de katıldığı partide daha sonra Nedret Selçuker sevgi ve aşk şiirleri okudu. Ateş Dans Stüdyosu yöneticisi Erdal Ateş ile partneri Dilek Özkan dans gösterisi sundu.

  Toplu nikáh tazelediler

  Öztürk, partide çiftlerin nikáhlarını sembolik olarak topluca tazeledi. Sembolik nikáh tazelemede erkekler salonun bir tarafına eşleri ise diğer tarafta toplandı, tüm çiftlerin şahitliğini Kadıköy Kaymakamı Hüseyin Eker yaptı. Geceye katılan çiftlerin hemen hepsinin nikáhını kıyan Kadıköy Evlendirme Dairesi Müdürü Necati Us da istekte bulunan bazı çiftleri ayrıca nikáh masasına çağırarak nikáhlarını tazeledi. 72 yaşındaki Abdurrahim Dal ile eşi İsmet Dal da nikáhlarını tazeletti. İzmit’ten gelen depremzede Duygu-Hasan Sarıçiçek ve 2000 Yılı'nın ilk evlilerinden Arzu-Hakan Koyuncu çiftleri, Öztürk ile birlikte kalp şeklindeki pastayı kestiler.

  Partinin sonunda yapılan çekilişle, bazı çiftlere, İstanbul'un çeşitli otellerinde 1 gecelik konaklama ve seçkin lokantalarda akşam yemeği davetiyeleri dağıtıldı. Deprem bölgesinden gelen 35 çift ise belediyenin Moda'daki Sosyal Tesisleri’nde ağırlandı.

  Partiden çıkan Cevat ve Sahure Tandoğan çifti, kötü bir sürprizle karşılaştı. Tandoğan çiftinin partiye girmeden önce Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Otoparkı'na parkettikleri 34 JY 157 plakalı otomobilinde elektrik aksamındaki arıza nedeniyle yangın çıktı. Motor bölümü yanmaya başlayan otomobil, itfaiye tarafından söndürüldü. Kurtarılan Tandoğan çiftinin otomobilinde büyük hasar meydana geldi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı