Gündem Haberleri

  Yeni doğan 5 yavru kediyi çöpe attılar

  Tolga YILDIRIM-Yusuf TÜRKÖZÜ/ANTALYA, (DHA)
  31.07.2012 - 10:42 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’da yeni doğmuş 5 yavru kedinin çöp konteynerine ağzı bağlı çuval içinde atılması hayvanseverleri kızdırdı. Çöpten çıkarılan yavru kedilerden birinin telef olduğunu gören bir hayvansever gözyaşlarını tutamadı.

  Turizm firmasında çalışan Hasan Yürekli, Kepez İlçesi 3232 Sokak’taki bir çöp konteynerinde kedi sesi duyunca çöpleri boşalttı ve ağzı bağlı çuvalın içinde 5 yeni doğmuş kedi buldu.

  İŞTE İNSANLIK ÖLMÜŞ DEDİRTEN O GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  AĞLATAN GÖRÜNTÜLER / FOTO GALERİ

  Çöpten çıkardığı yavru kedileri mukavva kartonla kaldırıma koyan Yürekli, Antalya Hayvan Dostları Derneği’ne haber verdi. Telefonla aradığı belediye görevlilerinin hayvan barınağında yer olmadığı için kedileri almaya gelmediklerini iddia eden Yürekli, yavru kedileri çuvalla çöpün içine atan kişi ya da kişilere tepki gösterdi.

  Hasan Yürekli’nin çağrısı üzerine gelen Antalya Hayvan Dostları Derneği Başkan Yardımcısı Asuman Aschbauer, yavru kedilerden birinin telef olduğunu görünce, gözyaşlarını tutamadı. Hayvan sevgisi ve sokakta yaşayan hayvanların bakımı konusunda daha duyarlı olunması gerektiğini ifade eden Aschbauer, "Yeni doğmuş kedileri çuvalla çöpe atan insanların vicdansızlığına dayanamıyoruz. Böyle bir manzarayla karşılaşmak çok kötü. Ramazan ayını yaşıyoruz ve biz burada bir canı kurtarmaya çalışıyoruz" dedi.

  Telef olan yavru kediyi yol kenarındaki parka gömen hayvanseverler, diğer 4 kediye de sahip bulmak üzere otomobil ile evlerine götürdü.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı