Gündem Haberleri

  Yeni CHP özgürlük ve demokrasidir

  Hürriyet Haber
  30.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bursa Gökdere Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Yeni Cumhuriyet Halk Partisi”nin, “özgürlük, alın teri” demek olduğunu söyledi.

  Kılıçdaroğlu, “Yeni CHP”nin, esnaflar, çiftçiler için demokrasi anlamına geldiğini, “halkın partisi” demek olduğunu da belirtti.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha istediği televizyon kanalında tartışmaya çağırdı. Partisinin Bursa’nın Gökdere Meydanı’nda düzenlediği mitingde konuşan Kılıçdaroğlu, “Recep Bey aleyhimde bir sürü şey söyleyebilir, dilin kemiği yok. Ama ben diyorum ki: Kendine güveniyorsan gel arkadaş. Her yerde söyleyeceğim bunu. Hem demokrasiden söz edeceksin, hem tartışmaya çıkmaktan korkacaksın. Onu aşağıya indireceğim kartallar gibi” dedi. Yeni CHP’yi, “Özgürlük, alın teri, esnaf, çiftçi, demokrasi” diye tanımlayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  İcra daireleri yapmışlar

  - Yolda gelirken sordum arkadaşlarıma: AKP Bursa’ya ne yaptı? Son 9 yılda kazmayı vurup bitirdiği bir tek iş olmadı doğru mu? Bir şey söyleyeyim mi? İcra dairelerinin sayısı 9’dan 20’ye çıkmış. Yani bir şey yapmadı değil. İcra daireleri yapmış. Vatandaş gırtlağına kadar borçtadır. Alacağı takip edilecek, icra dairesinin sayısını artıracaklar.
  - Aranızda sanıyorum çiftçi kardeşlerim var. Bir şişe süt mü pahalı, bir şişe su mu? Su daha pahalı. Nasıl oluyor bu? Eğer üretici alın terinin karşılığını alamazsa bu ülkede üretim olmaz. Eğer işsizlik var, insanlar yatağa aç giriyorsa ülkede huzur olmaz. Cumhuriyet Halk Partisi, karnı doyan güler yüzlü insanların adresi olacak.

  ODTÜ’yü de kurdum diyecek

  - Emeklilerin durumu iyi değil mi? Recep Bey’e göre emeklilerin durumu iyi, yaz tatillerini Kanarya Adaları’nda geçiriyor. İnanmadınız mı? Ama Recep Bey Zonguldak’a gitti, ‘Zonguldak Üniversitesi’ni de ben kurdum’ dedi. Yarın öbür gün, ‘Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ni de biz kurduk’ diyecek.

  - Çalışan bir insan cezalandırılır mı, AKP cezalandırır. Emekli aylığından yüzde 15 kesiliyor. Bunları kaldıracağım. ‘Ben kaldıracağım’ diyorum, ‘Parayı nereden bulacaksın’ diyor. Buradan söylüyorum Ankara’dan duysun: AKP Genel Merkezi’ne bağlanan hortumları keseceğim.

  Yeni CHP öneri getiriyor

  - Eskiden derlerdi ki, ‘Ya şu yeni CHP ne oldu? Eski CHP sadece eleştirirdi. Yeni CHP adam gibi eleştiriyor, adam gibi öneri getiriyor’. Yeni CHP, genç, dinamik, geleceğe umutla bakan, halka güvenen, halka güven veren, halkın iradesine saygı duyan, halkın sorunlarına kilitlenen ve çözüm üreten bir partidir. Yeni CHP kadınların, gençlerin, yaşlıların, halkın partisidir. m DHA

  Badana-boya tesisi açmış

  Bursa Gökdere Meydanı’ndaki mitingde halkı eşiyle selamlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Nilüfer Belediyesi hizmet binasının temelini attı. Kılıçdaroğlu, “Bizim atacağımız tesisin temeli, Recep Bey’in tesisine benzemeyecek. Biliyorsunuz ‘O, Mardin’e gidip 78 tesisi hizmete açtı’ dediler. Yahu yetmiş sekiz tesis nedir? Meğer bir okulun badanası, boyası yapılmış, böylece tesisi açmış oluyor. Hatta daha ilginci var, kloru önlemek için musluğa bir alet takıyorlar, onu da tesis olarak kabul etmişler, hizmete açmışlar” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı