Gündem Haberleri

  Yeni bir Balotelli skandalı

  Reha ERUS / ROMA
  01.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  “Super Mario” lakaplı yıldız futbolcu Balotelli, 2010 yılında Napoli Mafyası “Camorra” için sokakta eğlence olsun diye uyuşturucu satıcılığı yapmış.

  Milan ve İtalya milli takımın adı sıklıkla skandallara karışan futbolcusu Mario Balotelli’nin Napoli mafyası “Camorra” adına sırf eğlence olsun diye sokaklarda uyuşturucu sattığı iddia edildi.

  İtirafta bulunan eski mafya üyesi Armando Da Rosa’nın konu ile ilgili mahkemede verdiği ifade Balotelli’nin başına dert açarken yıldız futbolcu “Beni kıskandıkları için böyle yalanlarla yıpratmaya çalışıyorlar. Öyle bir şey yok” açıklaması yaptı.

  Da Rosa’nın savcılığa verdiği ifadeye göre, 2010 yılında Napoli’nin Sorrento kasabasına ödül almak için davet edilen Balotelli organizatörlerden mafyayı konu eden ödüllü “Gamorra” filminin çekildiği Scampia’yı da görmek istemiş. Scampia’ya “Camorra” üyelerince götürülen Balotelli burada sokakta eğlenmek için uyuşturucu satıcılığı yapmak istemiş ve özel izinle uyuşturucu satmış. 

  Napoli savcıları Sergio Amato ve Enrica Parascandolo, Balotelli hakkında ki bu suçlama yüzünden kendisini sorgulayabileceklerini belirtirken Milan kulübü futbolcusunun konu ile ilgili attığı tweetleri kaldırmasını istedi.

  San Marino ile oynanacak milli maç öncesi ortaya çıkan bu olay bir skandal olarak değerlendirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı