Gündem Haberleri

  Yeni Başbakan’ı Gül açıkladı: Ahmet Bey

  DENİZ ZEYREK YAZDI
  20.08.2014 - 02:13 | Son Güncelleme:

  İş ve sanat dünyasının temsilcileriyle veda resepsiyonda buluşup ‘görev sürem doldu’ diyen Abdullah Gül, AK Parti’nin 27 Ağustos sabahı açıklamayı planladığı yeni genel başkan ve Başbakan’ın Ahmet Davutoğlu olacağını söyledi.

  Gül, Çankaya Köşkü’nde gazetecilerle sohbetinde şunları söyledi:

  SİYASİ MÜCADELE VURGUSU

  Cumhurbaşkanlığı makamına bürokrasiden gelmedim. Siyasi mücadelesi olan biri olarak geldim. Cumhurbaşkanı olursam irticanın hortlayacağını söyleyenler oldu. Ancak 2007 seçimleri, halkın Cumhurbaşkanlığı seçimine ilk müdahalesidir.

  Yeni Başbakan’ı Gül açıkladı: Ahmet Bey Abdullah Gül: Bizim cenahta saygısızlık var


  CUMHURBAŞKANLIĞI BİTTİ SİYASİ KİMLİĞİME DÖNERİM

  Anayasa’daki çerçeve gereği Cumhurbaşkanı olduğum andan itibaren siyasi kimliğimi bırakıp tarafsızlığımı ortaya koydum. Cumhurbaşkanı iken bütün partilere eşit yaklaştım. Şimdi Cumhurbaşkanlığı bittiği için tekrar siyasi kimliğime, politik konumuma dönmek mümkün. AK Parti’nin ilk tohumlarını atan, programını yazan, birlikte Türkiye’yi dönüştüren insanlardan biriyim.

  DEVRALACAK ARKADAŞI BEN GETİRDİM

  AK Parti Kongresi devir teslimden bir gün önce yapılıyor. Görevi devralacak arkadaşı, Ahmet Davutoğlu’nu siyasete devlet adamlığına kazandıran benim. Bizim sonraki jenerasyonun beğendiği isimlerden biridir. Başarılı olmasını umuyorum, biz de başarılı olması için destek oluruz.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı