Gündem Haberleri

  Yeni araba vapurunda kapak arızası korkuttu

  A.A
  27.05.2008 - 10:48 | Son Güncelleme:

  Harem-Sirkeci arasında çalışan “Sahilbent” adlı araba vapurunun kapağındaki arıza nedeniyle yolcu ve araçlar bir süre gemide mahsur kaldı.

  Saat 08.30'de Harem'den hareket eden “Sahilbent” adlı araba vapuru, saat 08.45 sıralarında Sirkeci'ye yanaştı. Bu sırada kapağında oluşan arıza nedeniyle yaklaşık 10 dakika araç ve yolcular vapurun içinde bekletildi. Kapağın bir kaç deneme sonrasında açılmaması üzerine “Sahilbent”, manevra yaparak iskeleye diğer taraftan yanaştı.

  Bunun üzerine yolcu ve araçlar iskeleye ulaşırken, araçların geri manevra ile çıkışı sırasında ilginç görüntüler oluştu.

  Bu arada, vapurda yolcu ve araç sahiplerine arıza hakkında bilgi verilmemesi de tepkilere yol açtı.

  PERVANESİ KİLİTLENMİŞTİ

  Aynı vapur bu ayın başında yine Boğaz'ın ortasında tehlike atlatmış ve korkutmuştu.

  Harem açıklarında arabalı vapurun pervaneleri arızalanmıştı. Gelişmiş teknoloji ürünü olması ve yüksek manevra kabiliyeti var diye övünülen Sahilbent, manevra yapamayarak dalgakırana çarpmıştı. Yolculardan bazıları hafif yaralanmıştı. 1 saat 45 dakika süren korku dolu bekleyişin ardından, Anafartalar römorkörü Sahilbent’i arkadan iterek iskeleye yanaştırmışdı.

  Yeni vapurların kısa aralıklarla büyük kazalar atlatması yolcuları korkutuyor. Buna rağmen eski vapurlar teklemeden yoluna devam ediyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı