Gündem Haberleri

  Yeni Akit Yayın Yönetmeni'ni öldüren damadı yakalandı

  Banu ŞEN / İZMİR - Çetin AYDIN/İSTANBUL
  11.09.2017 - 17:09 | Son Güncelleme:

  Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'i öldüren damadı Cemil Karanfil İzmir Konak’ta İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Karanfil'in üzerinde yaklaşık 6 bin TL ele geçtiği, bu parayı da Yunanistan'a kaçmak için taşıdığı yönünde bilgilere ulaşıldı. İzmir'deki işlemleri tamamlanan Karanfil, İstanbul’dan giden özel ekip tarafından İstanbul’a getirildi. Asayiş Şube Cinayet Bürosu’na getirilen Karanfil, soruları cevapsız bıraktı.

  Cemil Karanfil'in Cumhuriyet Meydanı'nda çimlerin üzerinde yatarken şüpheli hareketleri üzerine güven timleri tarafından yakalandığı belirtildi.Yeni Akit Yayın Yönetmenini öldüren damadı yakalandı

  Karanfil, durumundan şüphelenen güven timleri yanına geldiğinde panikleyince yakayı ele verdi.

  Karanfil'in üzerinden başkası ait bir kimlik çıktı.

  Akit gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, kayınpederi Kadir Demirel'i geçtiğimiz 29 Mayıs'ta öldürdükten sonra kayıplara karışan Cemil Karanfil'in tanınmamak için sakalını daha uzattığı ifade edildi.

  CEBİNDE 6 BİN TL PARA ÇIKTI

  Aylardır İstanbul polisinin peşinde olduğu Cemil Karanfil'in İzmir üzerinden anlaştığı insan kaçakçıları kanalıyla kaçak göçmenlerle birlikte Yunanistan'a kaçmaya çalıştığı yönünde bilgilere ulaşıldı. Karanfil'in cebinde bulunan yaklaşık 6 bin TL'yi de Yunanistan'a kaçmakta kullanmak üzere yanında taşıdığı iddia edildi.

  Cemil Karanfil'in İzmir'deki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul'dan gelecek ekibe teslim edilecek.

  HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI

  İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen Karanfil'in gözyaşlarına hakim olamadığı ve ifadesinde sık sık pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

  İzmir'deki işlemleri tamamlanan Karanfil, İstanbul’dan giden özel ekip tarafından İstanbul’a getirildi. Asayiş Şube Cinayet Bürosu’na getirilen Karanfil, soruları cevapsız bıraktı.

  KADİR DEMİREL KİMDİR?

  Niğde’de doğan 56 yaşındaki Kadir Demirel, ilkokulu Kayserinin Yeşilhisar ilçesinde, İmam-Hatip Lisesi’ni Niğdede, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okudu. Fakültedeyken Milli Gazetede çalışmaya başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazetede çalıştıktan sonra Sabaha geçti ve oradan askere gitti. Askerlik dönüşü Zaman Gazetesinde işe başladı. Orda politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zamanda Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. 2000 yılında Zamandan ayrılan Demirel, Yeni Şafak Gazetesinde 5 yılı aşkın süre Yazı İşleri Koordinatörü, 8 yıl da Bölge Haberleri Müdürü olarak görev yaptı. 2014 Kasımında Yeni Şafaktan ayrıldı. Aynı ay içinde Yeni Akitte Yazı İşleri ve Yayın kurulu Üyesi olarak göreve başladı. 14 Mart 2016da ise Yeni Akitte Genel Yayın Yönetmeni oldu.

  Öldürülen Yeni Akit Gazetesi Yayın Yönetmeni Kadir Demirelin kızı konuştuÖldürülen Yeni Akit Gazetesi Yayın Yönetmeni Kadir Demirel'in kızı konuştu

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (11.09.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı