Gündem Haberleri

  Yengesinin adını öğrendi: Jiyan he

  Hürriyet Haber
  10.04.2004 - 01:47 | Son Güncelleme:

  CNN’de önceki gün yayınlanan 32. Gün Programı’nda, terör örgütü PKK’nın başı Abdullah Öcalan ile avukatları arasında 10 Mart’ta gerçekleşen görüşmenin tutanaklarına yer verildi.

  Avukatlar İrfan Dündar, Doğan Erbaş ve Mehmet Şakar’ın hazır bulunduğu görüşmede Apo, seçimler ve örgütün durumunun yanısıra, kardeşi Osman Öcalan’ın evliliği konusunda bilgi istedi. Öcalan, kardeşinin doğulu bir bayanla evlendiğini öğrenince, ‘Kimdir bu bayan’ diye sordu. Avukatlar, Osman Öcalan’ın evlendiği kadının 2 yıl önce örgüte katılan bir militan olduğunu söyleyince Apo, yengesinin ismini sordu. Öcalan ‘Jiyan he’ diye adını tekrarlayıp kardeşinin eşinin adını hafızasına kazımaya çalıştı.

  SİVİL TOPLUMCU RANTÇIDIR!

  Öcalan ile avukatlar arasında, örgüt içinde krize neden olan Diyarbakır Belediye Başkanı adayı konusu da gündeme geldi. Demokratik Güçbirliği ittifakından habersiz olduğu anlaşılan Abdullah Öcalan, Feridun Çelik’i kardeşinin tavsiyesi üzerine tercih ettiğini söyledi. Ancak Osman Baydemir’in dürüst biri olup olmadığını sordu. Avukatlar, ‘Birikim sorunu var. Sivil toplum geleneğinden geldiği için tercih edildiği söyleniyor’ yanıtını verince, Öcalan şöyle konuştu: ‘Bu benim eleştirimdir. Sivil toplum geleneğinden gelmesi bir zayıflıktır. Ranta bulaşır mı? Belediye başkanları ranta bulaşırsa onları düşürürüm. Neyse olan oldu. Yapacak bir şeyimiz yok.’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı