Gündem Haberleri

  Yemen Başbakanı Basindva Bodrum'da

  AA
  19.08.2014 - 11:49 | Son Güncelleme:

  Ailesiyle birlikte tatil için Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen Yemen Başbakanı Muhammed Salim Basendva, Bodrum sokaklarını gezdi.

  Yemen Başbakanı Muhammed Salim Basendva, Bodrum sokaklarını gezdi. Tatil için ailesiyle birlikte Bodrum'a gelen Basendva, sabah saatlerinde kaldığı otelden ayrılarak Bodrum ilçe merkezine geldi.

  Yoğun güvenlik altında ilçeye gelen konuk başbakan, korumalarıyla Neyzen Tevfik Caddesi'nde yürüyüş yaptı. Daha sonra dünya genelinde şubeleri bulunan bir kahve evinde oturup kahve içen Basendva'yı gören gören esnaf ve turistler, başbakanla ilgili bilgi almaya çalıştı.

  Yaklaşık yarım saat kahve evinde kalan Basendva daha sonra kaldığı otele hareket etti.

  Dünyanın Moritanya'dan sonra en fakir ikinci Arap ülkesi olan Yemen, aynı zamanda El Kaide terörüyle boğuşuyor. 35 milyar dolar yıllık geliriyle dünyanın 91. ekonomisi olan Yemen'in milli gelirinin yüzde 25’ini petrol oluşturuyor. Ülke ekonomisi yardıma muhtaç durumda. 2012 yılında Yemen’e destek veren Arap ülkeleri 7 milyar dolar yardım yapmıştı. Yemen’de kişi başına düşen yıllık gelir 2.316 dolar civarında.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı