Gündem Haberleri

  Yemek sorununu sen çıktığında yazarsın

  Murat KAZANCI / İSTANBUL
  04.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Özel Yetkili 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, tutuklu sanıklardan gazeteci Ahmet Şık söz alarak, yemek sorununun sadece kendileri için olmadığını belirtip, “Cezaevi bu konuda eza evi gibi” dedi. Şık, bu sorunun çözülmesi gerektiğini söyleyince, Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, “Benim anladığım bu sorunu bugün yine çözemeyeceğiz” dedi. Ekinci, Şık tekrar söz isteyince de, “Sen çıktığında yazarsın” dedi. Ekinci, adliyenin yemekhanesinde çıkan yemeklerin güzel olduğunu ifade ederek, “İsterseniz size oradan yemek söyleyelim, seversiniz yemeği” diye konuştu. Sanık Müyesser Yıldız bunun üzerine, “İsterseniz çay, simit ısmarlayın Sayın Başkan” dedi. Ekinci, Yıldız’ı “Canınız sağ olsun, ısmarlarım” diye yanıtladı.

  TÜBİTAK incelemesin

  11’i tutuklu 12 sanığın katıldığı duruşmada gazeteci Soner Yalçın’ın avukatı Hüseyin Ersöz, geçen hafta başladığı savunmasına devam etti. odatv’deki bilgisayarlardan çıktığı öne sürülen dijital verilerin değiştirilebileceğini söyleyen Ersöz, mahkemeden bu verilerin TÜBİTAK yerine bağımsız üniversitelere verilmesini istedi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden alınan bilirkişi raporunda imzası bulunan Coşkun Sönmez’in TÜBİTAK üyesi olduğunu hatırlatınca, Mahkeme Başkanı Ekinci, “O zaman problem yok” dedi.
  Sanık Barış Terkoğlu da savunmasında, “Savcılık makamı iddianameyi hazırlarken bizim yazdığımız haberlerin içeriğine değil sadece başlıklarına bakarak suç delili olarak dosyaya koymuş. Lütfen bu haberlerin içeriğine de bakın” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı