Gündem Haberleri

  Yedi Tepe'den Yedi Kıta'ya

  Hürriyet Haber
  30.11.2009 - 05:59 | Son Güncelleme:

  Eğitim Vakfı, "Yedi Tepe’den Yedi Kıta’ya İstanbul’un Ritmi" konseri Sezen Aksu ve Burak Kut performanslarıyla gerçeklşiyor.

  ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI "GENÇ YETENEKLER" PROJESİ
  YEDİ TEPE’DEN YEDİ KITA’YA İSTANBUL’UN RİTMİ KONSERİ

  Genç Yetenekler Projesi ile başta müzik olmak üzere resim, edebiyat ve diğer kültür sanat alanlarında yetenekli gençleri tespit edip, dünya çapında önemli kültür ve sanat elçileri olması yolunda destekleyen Çağdaş Eğitim Vakfı, "Yedi Tepe’den Yedi Kıta’ya İstanbul’un Ritmi" Konseri ni Sayın Feyyaz Berker'in katkıları, KÜSAV desteği ve Türkpetrol Vakfı  işbirliğiyle gerçekleştiriyor.

  ÇEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Genç Yetenekler projesi Genel Koordinatörü Berrin Yoleri’nin organizasyonunda 3 Aralık’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde organize edeceği  konserden elde edilecek gelir halen öğrenimlerine Berklee College of Music’de devam eden Bulut Gülen, Burak Beşir, Ekin Cengizhan ve Berklee College of Music'in  İstanbul seçmelerinde burslu olarak öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilerin eğitimine destek amaçlı kullanılacak.
  ÇEV Genç Yetenekler Projesine Sezen Aksu ve Burak Kut desteği….
   
  Çağdaş Eğitim Vakfı’nın evsahipliği yapacağı gecede ; Berklee College of Music’te öğrenimine devam eden Emir Çerman, Bulut Gülen (trombon), Burak Beşir (flüt) ve Ekin Cengizhan (davul-vurmalı çalgılar) İstanbul  Devlet Senfoni  Orkestrası eşliğinde kendi bestelerinin yanı sıra, kendi yorumlarını katarak düzenledikleri  Sezen Aksu ve Burak Kut’un bazı parçalarını da seslendirecekler.  Berklee College of Music adına Başkan Yardımcısı David Mckay ‘ın de hazır bulunacağı gecede konuk sanatçılar Sezen Aksu ve Burak Kut İstanbul Devlet Senfoni orkestrası eşliğinde bu eserleri seslendirerek öğrencilere destek olacaklar.Çağdaş Eğitim Vakfı davetlisi olarak kompozitör Tibor Pustzai de bu gecede gönüllü olarak orkestrayı yönetmek için Türkiye’ye geliyor.
   
  Çağdaş Eğitim Vakfı ve Genç Yetenekler Projesi hakkında:
   
  Çağdaş Eğitim Vakfı; 1994 yılında, bütün insanlarımız için daha iyi yaşam seviyesi umuduyla yola çıkmış, akademisyen, sanatçı, iş adamı v.b. tarafından, ulusal eğitim alanında yaşanan sorunlara çözüm üretmek, aklın ve bilimin yol göstericiliğini benimsemiş, insan haklarına saygılı, Cumhuriyetin değerlerini özümsemiş nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir vakıftır. Bugüne kadar eğitim, öğretim, kültür-sanat, sağlık alanlarında çok sayıda projeler gerçekleştiren ÇEV yılda 1500 öğrenciye eğitim olanağı sağlamaktadır.
   
  Çağdaş Eğitim Vakfı “Genç Yetenekler Projesi” ile başta müzik olmak üzere resim, edebiyat gibi kültür ve sanat alanlarında yetenekli gençleri tespit edip, onları, dünyada ve Türkiye’de önemli kültür ve sanat elçileri olma yolunda desteklemeyi amaçlıyor.

  İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası & Berklee College of Music Öğrencileri
  Emir Çerman
  - Solo Performans
  Burak Beşir -   Solo Performans
  Bulut Gülen - Michelle Walter        Performans
  Ekin Cengizkan - Solo Performans
   
  Burak Kut - Konuk Sanatçı 
  Sezen Aksu - Konuk Sanatçı

  Yedi Tepe'den Yedi Kıta'ya İstanbul'un Ritmi Konseri - Sezen Aksu - Burak Kut

  NEREDE: Lütfi Kırdar UKSS  - Darülbedai Cad., No: 1, Harbiye
  NE ZAMAN: 03.12.2009 21:00:00
  NE KADAR:1. Kategori: 250,00 TL
                         2. Kategori: 200,00 TL
                         3. Kategori: 100,00 TL
                         4. Kategori: 75,00 TL

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı