GeriGündem YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM 2019 takvimine göre sonuç tarihi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM 2019 takvimine göre sonuç tarihi

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM 2019 takvimine göre sonuç tarihi

ÖSYM bünyesinde gerçekleştirilen 2019/1 Yabancı Dil Sınavı (YDS) 24 Mart Pazar günü öğle saatlerinde tamamlandı. Birçok vatandaşı yabancı dil alanındaki yeterliliklerini ölçümlemek için katıldığı YDS, sonuçlarının yanı sıra, sorular ve cevaplarının ne zaman yayımlanacağı ile gündemde yer aldı. Peki, ÖSYM, YDS soruları ve cevaplarını ne zaman yayımlayacak? İşte, o detaylar

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS), 24 Mart 2019 Pazar günü tamamlandı. Sınav stresini geride bırakan adaylar şimdi YDS soruları- cevapları ve sonuçlara ilişkin araştırma yapıyor. Peki, YDS soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır? İşte YDS sonuç tarihi

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından düzenlenen ve 111 bin 458 adayın başvurduğu YDS, 41 il merkezinde gerçekleştirildi. Saat 10.00'da başlayan sınav için adaylara toplam 180 dakika süre verildi. 2019 ÖSYM sınav takvimine göre YDS sonuçları, 19 Nisan 2019 tarihinde erişime açılacak. 

YDS soruları-cevaplarının 25-29 Mart tarihleri arasında erişime açılması bekleniyor. 

2019 YDS 2 SINAVI NE ZAMAN?

Bu sınava katılamayan veya diğer sınavlarda da şansını denemek isteyen adaylar için YDS 2 başvuru süreci 16-24 Temmuz tarihleri arasında olacak. Sınav ise 8 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

YDS HANGİ DİLLERDEN YAPILIYOR?

YDS İlkbahar Dönemi Sınavı, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden, Sonbahar Dönemi Sınavı ise sadece Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusçadan yapılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle