GeriGündem YDS sınav giriş belgeleri yayınlandı! ÖSYM duyurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YDS sınav giriş belgeleri yayınlandı! ÖSYM duyurdu

YDS sınav giriş belgeleri yayınlandı! ÖSYM duyurdu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (2019-YDS/1) başvuran adayların sınava giriş belgeleri erişime açıldı. İşte, YDS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak olan, 2019 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019 YDS/1) başvuruları 30 Ocak 2019 - 6 Şubat 2019 tarihleri arasında alındı. Başvuru sürecini geride bırakan adaylar, bir yandan sınav hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da sınav giriş belgesini takip ediyor. Bu yılın takvimine göre, 2019 YDS/1 Sınavı 24 Mart 2019 tarihinde yapılacak, sonuçları ise 19 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak.

SINAV YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

24 Mart 2019 tarihinde uygulanacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 14 Mart 2019 tarihinde saat 14.00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

24 Mart 2019 tarihinde uygulanacak olan YDS 2019/1 için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.


SINAVA GETİREBİLECEK ARAÇ VE GEREÇLER

Bu bölümde adaylar, sınav salonuna getirip kullanmak istedikleri araç ve gereçleri işaretleyeceklerdir. Adayların bu bölümde durumlarına uygun olarak verdikleri bilgiler, sınav yeri atamalarında kullanılacaktır. Bu konuda ayrıntılı bilgi aşağıda yer almaktadır. Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formunda yer almayan araç gereç ile sınava girme talebi olan adayların (bu durumlarını dilekçelerinde belirtmeleri halinde) talepleri, “Sağlık Sorunu Olan Adaylar İçin Sınav Yönetim Süreci” doğrultusunda işleme alınacaktır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle