GeriGündem YDS sınavı kaç dakika sürecek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YDS sınavı kaç dakika sürecek?

YDS sınavı kaç dakika sürecek?

YDS bugün gerçekleşiyor. Çoktan seçmeli test uygulanan sınavlar toplam 5 dilde yapılıyor ve 41 il ve 47 sınav merkezinde sınava girebiliyorlar. Bunlar ise Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dilleri. Peki, YDS sınavı kaç dakika sürecek?

ÖSYM, pazar günü yapılacak Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı'na (YDS) gireceklerin, saat 10.00'dan önce sınav binalarında olması gerektiğini duyurmuştu. Peki, YDS bugün saat kaçta başlayacak? YDS kaç dakika sürecek?

YDS SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), yapılacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/1) saat 10:15'te başladı. ÖSYM'nin yayımladığı kılavuza göre sınav 3 saat yani 180 dakika sürecek.

ÖSYM, pazar günü yapılacak Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı'na gireceklerin, saat 10.00'dan önce sınav binalarında olması gerektiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, 2019-YDS/1'e gireceklerin, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı bildirildi.

SINAVA GİRİŞTE BUNLARA DİKKAT

Adayların saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı vurgulanan açıklamada, adayın sınava girebilmesi için giriş belgesinden başka, nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurmasının zorunlu olduğuna işaret edildi.

Bunların dışında Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kartların, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC kimlik kartının, kimlik belgesi olarak kabul edileceği belirtildi.

 

SINAV GİRİŞ YERİNİZİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Yorumları Göster
Yorumları Gizle