GeriGündem YDS giriş belgesi - Sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YDS giriş belgesi - Sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır

YDS giriş belgesi - Sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır
refid:27155179 ilişkili resim dosyası

YDS ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne giren adaylar YDS için sınav giriş belgelerini TC kimliklerini girerek kolaylıkla alabilirler. YDS giriş belgesi için haberimizden yararlanabilirsiniz.

ÖSYM Tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavı yarın yapılacak. YDS sınavı giriş yerleri belli olmasına karşın adalar, sınava nerede gireceklerini ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden TC Kimlik numaralarını yazarak öğrenebilirler.

İngilizce, Rusça ve Fransızca olarak 3 farklı varyasyonda yapılacak olan YDS’ye, lisansüstü eğitim ve dil tazminatı almak isteyen memurlar girecek.

Sonbahar dönemi Yabancı Dil Sınavı sonuçları, Eylül ayı içerisinde açıklanmış olacak.

YDS giriş belgesi - Sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır

YDS Sınav giriş yerleri – Sınav giriş belgesi nasıl çıkartılır?

Sonbahar Dönemi YDS Sınav Giriş Belgesi çıkartmak isteyen adaylar, ÖSYM’nin sayfasından kendi hesabına giriş yaparak sınav giriş belgesi çıkartabilir.


ÖSYM YDS SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKARTMAK İÇİN TIKLAYINIZÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, renkli veya siyah beyaz olan YDS sınav giriş belgeleri yanında olmayan adaylar, sınava giremeyecek.

YDS HAKKINDA BİLGİLENDİRME

ÖSYM’nin yaptığı Yabancı Dil Sınavı (YDS), 150 dakika sürecek ve 7 Eylül 2014 Pazar günü saat 09.30’da yapılacak. Sınava gelirken; bozuk para, telefon, cüzdan, pet şişe ile girmek yasak olacak.


Adaylar, sınav günü giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulunduracak. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er veya erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmi belge, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle