Gündem Haberleri

  Yazmamı istiyorsanız hesabıma para yatırın

  Toygun ATİLLA / İSTANBUL
  19.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yeni Harman Dergisi yazarı Gürkan Haydar Kılıçarslan, “Medyalog” isimli köşesinde, 40’ıncı yaşını kutlayacağı doğum günü için hediye vermek isteyenlere çağrıda bulunarak, hesap numarasını verdi.

  YENİ Harman Dergisi yazarlarından Gürkan Haydar Kılıçarslan, derginin ağustos sayısında önce, “Kırk yıl hatırlı bir kahve” başlıklı bir yazı yazdı, ardından da şu notu ekledi:

  “Normalde doğum günü çocuğuna hediye verilir. Bu sefer, doğum günü çocuğu hediye olarak kitap yazdı. Kitabın hediyesi ne kadar olacak bilmiyorum ama ben yine de hediye verecek değerli dostlar için gariban hesabımı hatırlatayım. Allah tuttuğunuzu altın etsin dostlarım.” Kılıçarslan ardından banka hesap numarasını verdi. 15 gün içinde Kılıçarslan’ın hesabına okuyucuları tarafından 600 TL yatırıldı.

  Para verin yazayım

  Okurları, Leman’da da yazan Gürkan Haydar Kılıçarslan’ın banka hesap numarasıyla aslında ilk kez geçen martta tanıştı. Kılıçarslan, okurlarına köşesinden, “Sürekli yazmamı ve beni okumak istiyorsanız banka hesabıma para yatırabilirsiniz” diye seslenerek, hesap numarasını verdi.

  Yazısının son bölümünde yer alan bu çağrının ilk önce şaka olarak algılandığını belirten Kılıçarslan, “Esprili yazılar yazdığım için okurlar önce bunun şaka olduğunu zannettiler. E-mail ile bana ulaşanlara bunun şaka olmadığını, yazmayı sürdürmek için paraya gereksinim duyduğumu söyledim. Bir sonraki sayımızda da bunun şaka olmadığını bir kez daha vurguladım. Mühendisliği bırakmıştım. Yazarlıktan başka bir gelirim yoktu. Yazabilmek, üretebilmek için de bir miktar paraya ihtiyacım olduğunu anlattım” dedi. Gürkan Haydar Kılıçarslan’a para göndermek için e-mail yoluyla ulaşanlar arasında öğrenciler ve asgari ücretle çalışanlar da yer aldı. Kimi harçlıklarından para yollayacağını, kimi öğlen yemeği parasını bölüşebileceğini söyledi. Bu teklifleri kabul etmediğini söyleyen Kılıçarslan, “Öğrenciler ve işçi arkadaşların nazik tekliflerini kabul etmiyorum. Çünkü onlar da güç koşullarda yaşıyorlar” diye konuştu. Mart’dan beri okuyucularından banka hesabına düzenli para yatırıldığını söyleyen Kılıçarslan, “Sağolsunlar 15 günde 600 lira para yatırmışlar. Bu hızla giderse sanırım hesabımdaki para bu ay 1000 TL’yi bulacak gibi” yorumunu yaptı.

  Dört okur düzenli para gönderiyor

  KILIÇARSLAN‘a mart ayından beri düzenli para gönderen dört okuru var. Bunların arasına her ay değişik isimler de katılıyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra uzunca bir süre kendi mesleğini yapan Gürkan Haydar Kılıçarslan, kendi deyimiyle aslında “ana rahminden beri” yazıyor. Kılıçarslan, 2002’de bu “hobisini” internette sürdürdü. Kılıçarslan, 2005’de “Bezgin Bekir” tiplemesinin yaratıcısı karikatürist Tuncay Akgün’ün isteği üzerine Yeni Harman Dergisi’nde yazmaya başladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı