Gündem Haberleri

  Yazıcıoğlu doğum gününde anıldı

  A.A.
  31.12.2009 - 14:29 | Son Güncelleme:

  BBP kurucu genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, doğum gününde, Taceddin Dergahı'ndaki mezarı başında anıldı.

  Anma törenine BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, parti yöneticileri, merhum genel başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, oğlu Furkan ve kızı Firuze, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

  BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici, anma töreninde Yazıcıoğlu'nun mezarı başında Kur'an-ı Kerim okudu.
  Basın mensuplarına açıklama yapan Yalçın Topçu, Yazıcıoğlu'nun şahadetinden 9 ay 6 gün geçtiğini belirterek, “O'nun ömrü boyunca mücadele ettiği çürümüş sistemin kurumlarının, kuruluşlarının ve onların başındakilerin ihmali, hatası ve kusuru yüzünden bugün, O aramızda yok” dedi.

  Basın mensuplarının, “Yazıcıoğlu'nun da hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili rapora” ilişkin soruları üzerine, rapora ve raporu hazırlayan heyete, uluslararası kriterde olmadığı için itiraz ettiklerini ve mahkemeye başvurduklarını söyledi.

  Topçu, Türkiye'de yaşanan hava kazalarının sorumluluğunun pilotlara çıkarıldığını savunarak, “İleri ülkelerde bizim gibi Sivil Havacılık Kurumu içinde çalışan ve orada özlük haklarının yukarıdaki genel müdüre bağlı olduğu insanlardan kurulu bir kırım heyeti dünyanın hiçbir yerinde oluşmuyor. Oradaki kırım heyetleri, tamamen bağımsız kurum, kuruluş ve şahıslardan oluşuyor” dedi.

  Raporun “yasak savar” gibi hazırlandığını iddia eden Topçu, “Adeta büyük bir çabayla kurumlar kurtarılmaya çalışılmış, helikopterin firma sahibi kurtarılmaya çalışılmış. Bu kadar yüksek donanıma sahip pilot Kaya İstektepe, o gün niyeyse birden yanındakilerle birlikte ölmek için can atmış, elinden ne geliyorsa onu yapmış, kuralları, kaideleri her şeyi delmiş, rapor bunu diyor” görüşünü savundu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı