Gündem Haberleri

  Yazıcıoğlu ailesi suç duyurusunda bulunacak

  Lütfi YIKAN/ KAHRAMANMARAŞ, (DHA)
  15.02.2011 - 12:43 | Son Güncelleme:

  BBP ve Yazıcıoğlu ailesi yarın Kahramanmaraş'ta suç duyurusunda bulunacak.

  BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Başkanı Bekir Kılıç, merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazası olayının aydınlatılması için Özel Yetkili Savcı ve Özel Yetkili Mahkeme talep edeceklerini açıkladı.

  Parti binasında bir basın açıklaması yapan Bekir Kılıç, BBP olarak helikopterin düştüğü 25 Mart 2009’dan bu yana hukuk çerçevesinde kalarak bu olayın aydınlatılması için mücadele ettiklerini ifade etti. Gelinen noktada TBMM tarafından 2 kez araştırma komisyonu kurulduğunu hatırlatan Kılıç, "Bunun yanında Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Devlet Denetleme Kurulu (DDK) bir çalışma yaptı. Ancak Meclis Araştırma Komisyonu’nun hazırladığı raporlarda çok fazla bir şey çıkmadı ve bizi tatmin etmedi. Fakat DDK bizim istediğimiz noktalara değinerek çok güzel yerlere temas ettiler ve çok ciddi belge ve bilgilere ulaştılar. Bugün bakıyoruz ki merhum Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği olay ilk zamanlarda ısrarla ’kaza’ demelerine rağmen bugün artık suikast olduğunu, sabotaj olduğunu net olarak koymaya başlamıştır"dedi.

  200 AVUKAT İLE DİLEKÇE

  BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu’nun yarın Kahramanmaraş’a geleceğini belirten Kılıç şöyle devam etti:

  "Ziyarette merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu da hazır bulunacak ve partimizin 200 avukatı ile birlikte Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığına özel yetkili savcı ve özel yetkili mahkeme talebiyle dilekçe vereceğiz. Bu dilekçeyi vermemizdeki amaç DDK’nın ortaya koyduğu raporda ortaya bazı isimler, kurum ve kuruluşlar çıkmıştır. Hatalı olan çok ciddi ağır kusurları olan kuruluşlar çıkmıştır. Biz BBP olarak yine hukuk çerçevesinde kalarak bu olayın aydınlatılması için kim Yazıcıoğlu’nun ve beraberindeki 5 kişinin hayatına kastetmişse o kişilerin cezalarını çekmeleri için yolumuza devam edeceğiz."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı