GeriGündem Yazarlık sırlarını anlattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yazarlık sırlarını anlattı

ROMANLARI 60 dilde yayımlanan, Nobel dahil dünyadaki en önemli edebiyat ödüllerini kazanmış olan ünlü yazarımız Orhan Pamuk yazarlık sırlarını iki usta edebiyatçıyla paylaştı. Demet Haselçin’in yapımcısı olduğu, TRTTÜRK’teki Açık Şehir programına katılan Pamuk, Murat Gülsoy ve Semih Gümüş’ün sorularını yanıtladı. Harvard Üniversitesi’nde 2009 yılında vermiş olduğu bir dizi konferansın kitaplaşmış hali olan ‘Saf ve Düşünceli Romancı’ üzerine kapsamlı bir edebiyat sohbeti gerçekleştirdiler. 55 Dakikalık bu özel programda Orhan Pamuk sözcüklerle dünyayı resmetmek diye tarif ettiği roman sanatının inceliklerini Türk ve dünya edebiyatından örneklerle anlatıyor. Orhan Pamuk’la bu kapsamlı edebiyat sohbeti bu akşam 23.05’te TRTTÜRK ekranlarında, Açık Şehir Özel’de...

Barış için karikatür sergisi

İLKİ 2008 yılında New York’ta Birleşmiş Milletler binası ana galerisinde gerçekleştirilen ‘Dünya Barışı için Karikatür Sanatı’ sergisi, dün 4. Bab-ı Ali Günleri kapsamında Basın Müzesi’nde açıldı. Sergi, Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na gönderilen savaş ve barış karikatürlerinden seçilmiş 55 eserden oluşuyor. Sergi, 18 Eylül tarihine kadar açık kalacak. Adres: Basın Müzesi -
Divanyolu Cad. No:76 Çemberlitaş / İstanbul

Hollywood’da para basıyor
DIŞ HABERLER SERVİSİ

ABD’Lİ oyuncu, yönetmen ve yapımcı Tyler Perry, Hollywood’un en çok kazanan erkek ismi oldu. Forbes.com sitesinin yayımladığı listeye göre ABD’nin Atlanta kentinde kendine ait film ve televizyon stüdyosu bulunan 42 yaşındaki Perry, 2010 yılının mayıs ayından 2011’in aynı ayına kadar 130 milyon dolar kazandı. Perry, 2005 yılında çıkış yaptığı ‘Diary of a Mad Black Woman’ adlı film ve ‘Tyler Perry’s House of Payne’ adlı TV şovu ile tanınıyor.

En çok kazananlar

1. Tyler Perry 130 milyon dolar
2. Jerry Bruckheimer 113 milyon dolar
3. Steven Spielberg 107 milyon dolar
4. Elton John 100 milyon dolar
5. Simon Cowell 90 milyon dolar
6. James Patterson 84 milyon dolar
7. Dr Phil McGraw 80 milyon dolar
8. Leonardo DiCaprio 77 milyon dolar
9. Howard Stern 76 milyon dolar
10. Tiger Woods 75 milyon dolar

30 milyon dolar daha kazandırdı
DIŞ HABERLER

25 Hazİran 2009 tarihinde yaşamını yitiren popun kralı ABD’li şarkıcı Michael Jackson ölümünden sonra da ‘para basıyor.’ Önceki günkü mahkeme kayıtlarına göre, Michael Jackson ölümünden sonra mirasçılarına 30 milyon dolar kazandırdı. Jackson yaşarken maddi açıdan zor durumdaydı ancak ölümünün ardından 310 milyon dolarlık gelir elde edildi. 30 milyon dolar şarkıcının annesi Katherine Jackson, üç çocuğu ve adı açıklanmayan hayır kurumlarına verilecek.

Boğaziçi Kitap Günleri başlıyor

BU yıl, 15-21 Eylül tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Harbiye’de gerçekleşecek olan Boğaziçi Kitap Günleri’nin açılışı bugün saat 10.30’da Ömer Asan’ın ‘Kardeş Nereye? Mübadele’ adlı göç belgeseliyle yapılacak.
Türkiye’den Almanya’ya göçün ellinci yılı olması nedeniyle ana teması ‘göç’ olarak belirlenen ve konuk ülkenin Almanya olduğu fuarda 17 Eylül Cumartesi günü Orient Institut ile birlikte Türkiye’den Almanya’ya: Göçün Elli Yılı sempozyumu düzenlenecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle