Gündem Haberleri

  Yazar Ragıp Zarakolu'na KCK gözaltısı

  Hürriyet Haber
  29.10.2011 - 12:36 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da KCK operasyonu kapsamında dün başlayan gözaltılar bugün de devam etti. Türkiye Yayıncılar Birliği Yayımlama Özgürlüğü Komitesi Başkanı ve Ragıp Zarakolu gözaltına alındı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polislerin dün BDP İstanbul Siyaset Akademisi'nin yanı sıra birçok adrese yaptığı baskınların yanı sıra Mersin, Muğla ve Yalova'da toplam 42 kişi gözaltına alınmıştı.

  Evrensel gazetesinin haberine göre, Türkiye Yayıncılar Birliği Yayımlama Özgürlüğü Komitesi Başkanı ve Evrensel yazarı, yayıncı Ragıp Zarakolu da gözaltına alındı.

  OĞLU DA TUTUKLANMIŞTI
  İstanbul'da 4 Ekim'de yapılan baskınlarda gözaltına alındıktan sonra 7 Ekim'de tutuklanan 98 kişi arasında Zarakolu'nun oğlu Deniz Zarakolu da bulunuyor. Zarakolu'nun yanı sıra BDP Bağcılar İlçe Örgütü üyesi ve Kül-Der yöneticilerinden Nizam Özmen isimli yurttaş da Amasya'da gözaltına alındı. Özmen'in, depremzedeler için İstanbul'dan Van'a götürülen yardım kamyonundan indirilerek gözaltına alındığı öğrenildi. Dün gözaltına alındıktan sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde götürülen kişilerin ise öğlen saatlerinde avukatları ile görüştürülmeleri bekleniyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı