Gündem Haberleri

  Yazar kasa eylemcisinden iptal etmeyin başvurusu

  Hürriyet Haber
  02.10.2003 - 02:01 | Son Güncelleme:

  57. hükümet döneminde Başbakan Bülent Ecevit'in önüne yazar kasa fırlatmasıyla gündeme gelen Ahmet Çakmak, Ankara Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Seyit Çelik, emekli Yaşar Suna, dün Yüksek Seçim Kurulu'na dilekçe vererek, seçimin iptal edilmemesini istediler. YSK'ya birbirlerinin koluna girerek gelen iki yaşlı vatandaş Nafiz Hergün ile Turan Çiftçi de seçimler iptal edilmesin diye başvurdu.

  Çakmak,
  2001 yılında yaşanan krizden Türkiye'deki birçok esnaf gibi etkilendiğini ve her şeyini kaybettiğini belirterek, şöyle dedi:

  ‘‘Bugün ülkede bir istikrar olduğunu görüyorum, tekrar istikrarsızlığa gitmenin ülke ve millet için hayırlı olmayacağını düşünüyorum. Bizim gibi küçük esnafında yeni yeni hareketlenmeye başladığını düşünüyorum. Yeni bir işyeri kurdum bu işi kaybetmek, karanlığa, bir bilinmeyene doğru gitmek istemiyorum. Şu an bu seçim kararının uygun olmayacağını düşünüyorum’’
  Eski Milli Eğitim Bakanı DYP'li Mehmet Sağlam, İnsanca Yaşam Platformu Başkanı Okşan Öztok ve emekli zabıta Dursun Ulutaş da, YSK'ya seçimin iptal edilmesi ve yenilenmesi istemiyle dilekçe verdiler.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı