Gündem Haberleri

  Yazar kasa eylemcisi CHP'de

  Hürriyet Haber
  27.07.2001 - 01:52 | Son Güncelleme:

  Başbakanlık önünde yazar kasasını yere atarak eylem yapan Ahmet Çakmak'ın CHP'ye katılacağı açıklandı. 4 Nisan Çarşamba günü Başbakan Bülent Ecevit Başbakanlık binasından çıkarken, yazar kasa ile eylem yaparak dikkatleri çeken ve esnaf eylemlerinin sembolü olan Ahmet Çakmak, bugün saat 11.00'de düzenlenecek törenle CHP'ye üye olacak. Törene CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da katılacak.

  Dalgalı kur sonrası dolar borcu yüzünden zor durumda kalan Ahmet Çakmak, Ecevit, 11.35'te partisinin TBMM'deki Grup toplantısına katılmak üzere Başbakanlık'tan ayrılırken, elindeki yazar kasayı fırlatmış ve ‘‘Sayın Başbakanım al, ben bir esnafım’’ diye bağırmıştı. Yazar kasa Ecevit'e ulaşmadan gürültülü bir şekilde yaya yoluna düşerek parçalanmıştı.

  Çakmak, 6 bin dolar borç alarak kahvehane işletmeye başladığını belirtmişti. 35 yaşındaki 2 çocuk babası Çakmak, borcunu ödeyemediğini, 9 aydır ev kirası veremediğini söylemiş, ‘‘Aslında yazar kasayı fırlatmak istemedim. Ancak Başbakan merdivenlerden inerken kendimi tutamadım’’ demişti.

  Birkaç kez psikolojik tedavi de gördüğü belirtilen Çakmak, 47 milyon lira para cezasına çarptırılmıştı.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı