Gündem Haberleri

  Yayalar kaldırımsız kaldı

  Hürriyet Haber
  06.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TOPKAPI

  Bize e-mail gönderen bir okurumuz, Millet Caddesi Pazartekke tranvay durağının yanındaki kaldırımın durumunu anlatmış.

  Bundan üç ay önce, durağın yanındaki kaldırımın taşları, su borularının değişmesi nedeniyle sökülmüş ve bir kenara istif edilmiş. Aradan zaman geçmesine karşın kaldırım taşlarının yerine konmadığını gören okurumuz, zamanında ilgili yerlere birkaç kez başvuruda bulunmuş, kendisine onarımın yapılacağı bildirilmiş (hatta tarih verilmiş), ancak üç ay geçmesine karşın durumda bir değişme olmamış.

  Kaldırım onarımının yarım kalması tabii ki yayaların zararına olmuş. Yağmurlu havalarda üç metrelik kaldırımın olmasına rağmen yayaların tehlikle bir şekilde caddeden yürümek zorunda kaldığını belirten okurumuz,ilgililerin bir an önce soruna eğilmesini istiyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  Ağaç katliamı

  CİHANGİR

  Cihangir semt sakinleri adına bize faks çeken bir okurumuz Güneşli Sokağı'nın bitimindeki ağaç katliamını bildiriyor. Otopark yeri açmak için ağaçların kesildiğini söyleyen okurumuz ‘‘30 yıllık Cihangirli olarak içimiz kan ağlıyor’’ diyor.

  Fatma Kadın Sokak üvey evlat

  SUADİYE

  Suadiye Fatma Kadın Sokak'tan bize çektiği faksında bir okurumuz, sokaklarının ihmale uğramış olmasından şikayetçi. Bir numaralı Zehra Hanım Apartmanı'ndan tren yoluna kadar olan 100 metrelik yolda 6 adet apartman bulunduğunu belirten okurumuz, dört yıl öncesinden başlayarak çevre sokaklarda yapılan kanalizasyon çalışmalarının kendi sokaklarına geldiğinde birden yön değiştirdiğine değinerek Fatma Kadın Sokak'ta neden hiçbir çalışma yapılmadığını soruyor.

  Fatma Kadın Sokağı'nın kaldırımdan yoksun olduğunu belirten okurumuz sokağın yağmurlu havalarda çamur deryasına dönüştüğünü belirterek yeni yapılaşan çevre sokaklara eksiksiz hizmet götürüldüğünü vurguluyor.

  Bu dört sene içerisinde çevre caddelerde yapılan kanalizasyon, kaldırım tamiri, hatta Turşucu Deresi'nin bile islah edilmesine rağmen kendi sokaklarının neden üvey evlat muamelesi gördüğünü anlayamadıklarını söylüyor.

  KUŞTEPE

  Bir üvey evlat daha

  Şişli İlçesi Kuştepe Mahallesi Muhtarı Ömer Yazıcı on yıllık muhtarlık yaşamında karşılaşmadığı kadar büyük zorluk içerisinde olduğunu belirtiyor.

  Gerek toplantılarda sözlü olarak gerekse yazılı olarak dile getirdiği mahalli sorunlarının dikkate alınmadığını belirten Yazıcı bu sorunlarından birkaçını dile getirmiş: sokaklardaki yağmursuyu kanal ve ızgaralarının bakımsızlıktan işlevsiz hale gelmesi, mahalle sakinlerinin kronik sorunu haline gelmiş. Asfalt döküldükten sonra kanal bacalarının yükseltilmemiş olması sonucunda sokaklarda büyük su birikintilerinin oluştuğunu bildiren Yazıcı, sokak merdivenlerinin bir türlü onarılmadığını da dile getirmiş.

  Gürültüye mahkum değilsiniz

  Çevre İl Müdürlüğü en gelişmiş teknolojinin kullanıldığı cihazlarla gürültü şikayetlerini yerinde değerlendirip tedbir alıyor. Çevre İl Müdürlüğü Şube Müdürü Emel Gökmen, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada gürültünün şiddetini yerinde tesbit ettiklerini ve şikayet haklı olduğu takdirde ceza kesildiğini bildirdi. ‘‘Halısahalardan bile şikayet alıyoruz’’ diyen Gökmen gürültüde ısrarlı olanların tesislerinin valilik ve kaymakamlıklara yazılan yazılarla kapatıldığını söyledi. Eğer gürültü konusunda sizin de şikayetiniz varsa müdürlüğün numarası:

  0 212 293 08 19.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı