Gündem Haberleri

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesi'nin zor dakikaları...

  Fotoğraf: Eyüp SERBEST
  18.12.2017 - 11:26 | Son Güncelleme:

  Yılmaz Ailesi için çok zor gün... Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, bu sabah, oğlu Yavuz Yılmaz'ın cenazesini Gayrettepe'deki özel hastaneden aldı. Yılmaz, oğlunun tabutuna omuz vererek cenaze aracına taşıdı. Berna Yılmaz'ın ise camide beklerken küçük oğlu Hasan Yılmaz'a sarılarak gözyaşları döktüğü görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, eski başbakanlardan Tansu Çiller ve Ahmet Davutoğlu, siyasiler, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Hürriyet Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Mehmet Ali Yalçındağ, Hüsamettin Özkan, Aydın Ayaydın, Taylan Bilgel, Necati Kurmel, iş ve spor dünyası, sevenleri cenazede Yılmaz Ailesi'ni yalnız bırakmadı. İmam, namaz öncesi konuşmasının bir bölümünde,Cahit Sıtkı Tarancı'ya ait "35 yaş" şiirinden dizeler okudu. Yavuz Yılmaz'ın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Kanlıca mezarlığına götürüldü.

  Eski Başbakan Mesut Yılmaz, sabah saatlerinde oğlu Yavuz Yılmaz'ın cenazesinin bulunduğu Gayrettepe'deki özel hastane geldi.

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesinin zor dakikaları...Oğlunun naaşına omuz vererek cenaze aracına taşıyan Mesut Yılmaz'ın yanında kardeşi Turgut Yılmaz, Eski Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül ve iş adamı Abdurrahim Albayrak da yer aldı. Cenaze aracına yüklenen Yavuz Yılmaz'ın naaşı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'ne getirildi.


  Mesut Yılmaz son yolculuğuna uğurlanıyorEski başbakanlardan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz, İstanbul Üsküdar'da öğle namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak. Genç yaşta yaşamını yitiren Yavuz Yılmaz'ı son yolculuğuna uğurlamaya birçok kişi geldi. Oğlunun cenazesinin getirildiğini gören Berna Yılmaz'ın, uzanıp evladının tabutuna dokunduğu anlar yürek yaktı. Ağlamaktan bitkin bir halde olduğu gözlenen Berna Yılmaz, cami avlusuna kadar oğlunun tabutunun arkasından yürüdü.

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesinin zor dakikaları...

  BERNA YILMAZ KÜÇÜK OĞLUNA SARILIP GÖZYAŞI DÖKTÜ

  Berna Yılmaz'ın camide cenaze töreni öncesi küçük oğlu Hasan Yılmaz'a sarılıp gözyaşları döktüğü görüldü.

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesinin zor dakikaları...Berna Yılmaz oğlunun tabutuna dokundu, cami avlusuna kadar arkasından yürüdü.

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesinin zor dakikaları...Cenaze töreninin düzenleneceği cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı . Cami önünde bulunan Mahir İz Caddesi’nin bir bölümü demir bariyerlerle araç trafiğine kapatıldı. Yolun kullanmak isteyenler polis tarafından aranarak caddeye alındı.

  Törene siyaset, iş, sanat ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı.  

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesinin zor dakikaları...

  "ÇOK GENÇ YAŞTA ÇOK ACI BİR KAYIP"

  Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, aileye başsağlığı dileyerek, "Allah kimsenin başına vermesin" diye konuştu.

  Evlada son bakış... Berna Yılmazın yürek yakan haliEvlada son bakış... Berna Yılmaz'ın yürek yakan hali

  CENAZEYE YOĞUN KATILIM

  Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile Tansu Çiller, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Hürriyet Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Mehmet Ali Yalçındağ, Hüsamettin Özkan, Aydın Ayaydın, Taylan Bilgel, Necati Kurmel, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fatih Terim, Mustafa Denizli, Prof. Dr. Mehmet Haberal, Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos, iş adamı Adnan Polat, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Haluk Ulusoy, Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de aralarında bulunduğu iş, sanat, spor ve siyaset dünyasından bir çok isim katıldı.

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandıYavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesinin zor dakikaları...

  İMAM, 35 YAŞ ŞİİRİNDEN DİZELER OKUDU

  Daha sonra öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Namaz öncesinde imam, konuşmasının bir bölümünde, Cahit Sıtkı Tarancı'ya ait "35 yaş" şiirinden dizeler okudu.

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesinin zor dakikaları...ERDOĞAN TABUTA OMUZ VERDİ
  Cumhurbaşkanı Erdoğan namazın ardından Yavuz Yılmaz'ın cenazesine omuz verdi. Erdoğan cenaze aracı gidene kadar da başında bekledi. 

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesinin zor dakikaları...CENAZEYE KATILANLARDAN AÇIKLAMALAR

  Cenaze katılanlar arasında yer alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Çok acı bir şey, Allah mekanını cennet etsin. Berna Hanım çok saygı duyduğum bir hanımefendi. Allah yardımcıları olsun" dedi. Akşener çıkışta, bir gazetecinin, "Erken ayrılmanızın bir sebebi var mı? Bahçeli gelecek diye mi erken ayrılıyorsunuz?" sorusuna "Çok kalabalık ve karışık, o nedenle yer bulması mümkün değil. O kalabalıkta görmek mümkün değil. Sayın Bahçeli geliyor mu? Haberim yoktu" diye yanıt verdi.

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesinin zor dakikaları...Ahmet Özal, Yılmaz ailesine başsağlığı diledi. Özal, Yavuz Yılmaz’ın en son babası ile telefonda görüştüğünün belirtilmesi üzerine, "Benim de bilgim bu yönde" dedi.

   Cenaze töreni öncesi camiye gelen Mustafa Sarıgül, "Allah kimseye evlat acısı vermesin, çok büyük bir üzüntü" ifadesini kullandı

  Şenol Güneş de Yılmaz ailesine başsağlığı dileğinde bulundu. Yıldırım Demirören, aile için çok büyük bir acı olduğunu ifade ederek başsağlığı diledi. Fatih Terim, Adnan Polat, Dursun Özbek, Ali Ağaoğlu aileye başsağlığı dilediğini belirtti. Prof. Dr. Mehmet Haberal, çok üzgün olduğunu kaydetti.

  Yavuz Yılmaz'ın naaşı kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere kanlıca Mezarlığı'na götürüldü.

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Yılmaz Ailesinin zor dakikaları...
  Yılmaz ailesi, Yavuz Yılmaz'ı defnettikten sonra taziyeleri kabul etti

  KORUMALAR ARASINDA GERGİNLİK

  Bu arada cenaze öncesinde Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan camiye peş peşe geldi. Bahçeli camiye geldiği sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan da camiye geldi. Erdoğan’ın konvoyuna yol açmaya çalışan polisler ile yolda bulunan Devlet Bahçeli’nin korumaları arasında tartışma yaşandı. İki grup arasında yaşanan kısa süreli gerginlikte itiş kakış yaşandığı da görüldü.

  Cenazede soğuk rüzgarlarCenazede soğuk rüzgarlar

  Kahreden detay: Son telefon babasına... Yılmaz ailesi cenaze öncesi bu talepte bulunduKahreden detay: Son telefon babasına... Yılmaz ailesi cenaze öncesi bu talepte bulundu

  Epilepsi yüzünden bunalımdaydıEpilepsi yüzünden bunalımdaydı

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı