Gündem Haberleri

  Yavuz Sultan Selim'in izinde

  Hürriyet Haber
  27.01.2012 - 10:04 | Son Güncelleme:

  Frankfurt Türk Kültür Merkezi'nde sivil toplum örgüt temsilcileri ve işadamlarıyla buluşan Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Almanya'daki Türk toplumuna hizmet için bulunduğunu söyledi.

  Sabah gazetesinin haberinde, çocukluğunun Almanya'da geçtiğini hatırlatan Karslıoğlu, "Ben de sizden biriyim" şeklinde konuşurken duygulanarak, göz yaşlarına hakim olamadı. Babasının Alman vatandaşı olduğunu belirten Karslıoğlu, bir parçasının Almanya olduğunu belirterek, geçmişte başkonsolosluklarda yaşanmış olan muamelelerin kendisini çok rahatsız ettiğini ve o tutumların şimdiki mesleğini seçmesinde etkili olduğunu söyledi.

   

  "Almanya, Almanlara bırakılmayacak kadar değerlidir" şeklinde konuşan Karslıoğlu, Almanya'da yaşayan Türk toplumunun, kendi değerlerine sahip çıkması gerektiğini belirterek, "Entegrasyona evet, asimilasyona hayır diyoruz. Çocuklarımızın kendi kültürlerini unutmaması gerekir" dedi.

   

  Kulağındaki küpeyle ilgili olarak bilgi de veren Büyükelçi Karslıoğlu, "Yavuz Sultan Selim, kendisinin Allah'ın ve halkın hizmetkarı olduğunu ifade etmesi için küpe takardı. Benim de küpe takmamın anlamı budur" diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı