Gündem Haberleri

  Yavuz Bingöl'ün gönlü erken seçimden yana

  Hürriyet Haber
  25.07.2015 - 12:34 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan yakınlığıyla bilinen Yavuz Bingöl, erken seçimi Türkiye açısından daha sağlıklı bulduğunu söyledi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığından ötürü sık sık eleştirilen, "Erdoğan'ın Berkin Elvan'ın annesini yuhalatmasını çok insani bir şey" sözleriyle tepki çeken Yavuz Bingöl, koalisyonların uzun ömürlü olmadığını belirterek, erken seçim yapılması gerektiğini söyledi.

  Posta gazetesinin cumartesi eki 'Cumartesi Postası'ndan Neslihan Yavuzcan'a konuşan Bingöl, "Koalisyon olacak mı sence?" sorusuna: "Dünyanın hiçbir yerinde koalisyonlardan sonuç çıkmıyor, ömrü uzun olmuyor. İki yıl sonra kargaşa, kaos olacağına şimdi seçim olsun. Erken seçimi, ülkenin geleceği açısından daha sağlıklı buluyorum." yanıtını verdi.

  "DOSTUMU, DÜŞMANIMI ÖĞRENMİŞ OLDUM"

  'İnanılmaz derecede yalnızlaştığını' söyleyen Yavuz Bingöl şöyle devam etti: "Bu kadar mı hoşgörüsüz, sevgisiz olmuşuz. Bir anda, topyekûn yok etmeye çalışıyorlar sizi, bana göre değil bu dönem. Keşke 35'lerde doğup 80'lerde ölmüş olsaydım. Ben, kalbi ve vicdanı ile hareket eden biriyim. Demek bu tepkilerle karşılaşmam gerekiyormuş. Dostumu, düşmanımı öğrenmiş oldum. Üzerimdeki bütün angaryayı attım, inanılmaz derecede yalnızlaştım. Öykü'ye, kızıma, anneme, kızkardeşime, 3-5 yakın arkadaşıma, Olgun Şimşek'e, Gülten Kaya'ya çok teşekkür ediyorum. Beni yalnız bırakmadılar.

  Kimseye eyvallahım yok. Söylenenler de umrumda değil. Benim tek derdim, barış. 'Yavuz hata yaptın ama yine de senin yanındayım' diyebilen dostumdur. Dilin sürçmüş ya da bir hata yapmışsın ya da maksadını aşmışsın ve dostun seni arayıp sormuyor... İyi günde seninle laylaylay yapan yoldaşların-yarenlerin, düştüğünde yanında olmuyor. Bunu kendi ailemde bile yaşadım. Onlarla artık görüşmüyorum. Temiz süt emmiş bir ozanın çocuğuyum. Eğrim, büğrüm olmaz."

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı