Gündem Haberleri

  "Yattığı adamı gösterince dayanamadım"

  Esra ÖRGEN/ADANA, (DHA)
  22.07.2009 - 15:04 | Son Güncelleme:

  Adana’da ayrı yaşadığı eşi 25 yaşındaki Firdevs D.’yi 15 yerinden bıçaklayarak öldürmekten yargılanan 28 yaşındaki B. D. savunmasında, eşini kendisini aldattığı için öldürdüğünü söyledi.

  9 yıllık eşi Firdevs Duran’ı, 23 Ocak’ta oğlu 8 yaşındaki M.’nin öğrenim gördüğü okulun kızlar tuvaletinde bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen kartonpiyerci Bekir D., savunmasında mahallede eşiyle ilgili dedikodu yapıldığından söz etti.

  Hakkında, ‘Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ istenen D., Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında, eşini kendisini aldattığı için öldürdüğü iddiasını yineledi. İşi gereği çoğunlukla kent dışında bulunduğunu bildiren Bekir D., savunmasında şunları söyledi:

  “Etrafımda eşimin kötü yolda olduğuna dair dedikodular vardı. İşim daha çok il dışındaydı. Apartmanımıza yeni taşınan bir kadın vardı. Eşim onunla görüştüğünden beri eve geç ve alkollü gelmeye başladı. Telefonunu değiştirdi, her hafta 250 kontör harcıyordu. Sürekli de kuaföre gidiyordu. Birkaç kez internette erkeklerle chat yaparken yakaladım. Ama onu çok sevdiğim için ‘haber izliyordum’ şeklindeki yalanlarına inanmış gibi yaptım. Fabrikadaki iş arkadaşım, ‘Eşin seni bir çok erkekle aldatıyor’ dedi. Sorduğumda eşim yalanladı. İl dışına gittiğimde oğlumu 20 gün anneme bırakmış. Sonra evi terk etti. ‘Kafamı dinlememe izin ver’ dedi. 1 hafta sonra oğlumun karnesi verilecekti, okula gittim. Bahçede beklemeye başladım, eşim lüks bir arabadan indi. İndiği arabanın sahibini sordum. Bana, ‘Ben onunla yattım, başka erkeklerle de yattım’ dedi. Bunu söyleyince şuurumu kaybettim ve onu öldürdüm.”

  İlk duruşmada tanık olarak getirilen, ancak konuşamayan D. çiftinin oğlu M. ise bu kez duruşmaya gelmedi. Duruşma, diğer tanıkların dinlenmesi ve eksik evrakın tamamlanması için ertelendi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı