Gündem Haberleri

  Yatsı çıkısı zikir kavgası

  Tolga YANIK / DHA
  05.09.2013 - 01:29 | Son Güncelleme:

  Konya’da caminin alt katını kiralayan Rabbani Tasavvuf Faruki İlim Derneği ile mahalleli arasında ‘gürültülü zikir’ kavgası çıktı. Sesten rahatsız olan mahalleli ile dernek üyeleri birbirini yumrukladı. Camide bir de tabanca bulundu.

  KONYA’da Rabbani Tasavvuf Faruki İlim Derneği, Hacı Musa Camisi’nin bodrum katını 3 yıl önce kiraladı. Bodrum katını temizleyerek ibadet yeri haline getiren dernek üyeleri, iddiaya göre haftanın üç günü yatsı namazı sonrası zikir çekmeye başladı. Üzerlerinde siyah şalvar, yelek, beyaz gömlek ve yeşil takke bulunan dernek üyeleri ile mahalle halkı arasında önceki gece yatsı namazı sonrası zikir çekerken fazla gürültü yaptıkları gerekçesiyle kavga çıktı. Cami avlusunda başlayan ve sokağa taşan tekmeli, yumruklu kavgada iki kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Kavga polisin müdahalesiyle sona erdi.

  Hoparlörle zikir olur mu

  Haftanın üç günü hoparlörle zikir yapılması nedeniyle rahatsız olduklarını dile getiren mahalle halkı, kendilerini dinlemeyen dernek üyelerinin tepki gösterince şiddete başvurduğunu belirterek mahallede bu kişileri istemediklerini söylediler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı